Jarosław Kaczyński
foto: YouTube

W najbliższą niedzielę, 18 czerwca, Jarosław Kaczyński będzie obchodził swoje 74. urodziny. Z tej okazji z całej Polski już teraz płyną pod adresem prezesa PiS życzenia urodzinowe. Co ciekawe, pośród życzeń od posłów Prawa i Sprawiedliwości, pojawiły się życzenia od osób, które nie sympatyzują z partią rządzącą. Ich treść może być dla części z nas dość zaskakująca.

Jarosław Kaczyński skończy 74 lata

W tej chwili mamy dość gorącą sytuację polityczną w naszym kraju. Trwa już kampania wyborcza. Przedstawiciele różnych partii ruszyli w Polskę, aby przekonać obywateli do głosowania właśnie na nich.

Tymczasem w samym środku tych politycznych zawirowań, już w najbliższą niedzielę, 18 czerwca, Jarosław Kaczyński będzie obchodził urodziny. Dokładnie rzecz biorąc prezes PiS skończy 74 lata.

W tym miejscu waarto wspomnieć, iż Jarosław Kaczyński od lat spędza dzień swych urodzin tak samo. Otóż polityk odwiedza miejsca zawiązane ze swym tragicznie zmarłym bratem, prezydentem Lechem Kaczyńskim. Mężczyzna przybywa do Krakowa na Wawel. Tam składa kwiaty pod pomnikiem smoleńskim. Tradycyjnie lider partii rządzącej przyjmuje również życzenia od najbliższych współpracowników.

Z pewnością życzenia Jarosławowi Kaczyńskiemu złożą rodzina, znajomi i koledzy z partii, na czele której stoi. Natomiast dziennikarze popularnego tabloidu już teraz postanowili zapytać polityków z pierwszych stron gazet o to, czego życzą bylemu premierowi.

„Pan prezes Jarosław Kaczyński konsekwentnie realizuje, jako przywódca Zjednoczonej Prawicy, swój plan polityczny budowy silnej Rzeczypospolitej i realizuje testament świętej pamięci Prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego, swojego brata. I ja życzę przede wszystkim siły, siły i jeszcze raz siły, aby wygrać wybory i nie dopuścić sił zła do zwycięstwa” – powiedział wiceminister rolnictwa, Janusz Kowalski z Suwerennej Polski.

Życzenia 74-latkowi złożył też europoseł PiS, Ryszard Czarnecki. „Myślę, że będę wyrazicielem wielu Polaków, życząc prezesowi zdrowia, dalszej świetnej formy intelektualnej, dalszego utrzymania instynktu politycznego na najwyższym poziomie. A życzę mu także, żeby rodacy docenili to, co przez lata robił dla Polski, nie dbając o własne korzyści” – wyznał bez najmniejszego zawahania polityk.

Zaskakujący jest fakt, iż życznia Jarosławowi Kaczyńskiemu złożyli też niektórzy przedstawiciele opozycji. Tym, co może szokować, jest treść tych życzeń. Oczywiście nie zabrakło złośliwości. Jednakże niektórzy, tak jak przedstawiciel PSL-u, skierowali w stronę prezesa PiS piękne życzenia bez zbędnych uszcypliwości.

„Oj tak, mam dla prezesa życzenia. Dużo zdrowia na zasłużonej emeryturze. Konieczna jest emerytura, trzeba odpocząć. W pewnym wieku dla zdrowia, dla ogólnej kondycji, żeby długo pożyć, to jest bardzo ważne. Ja naprawdę nikomu źle nie życzę” – zaznaczyła posłanka Izabela Leszczyna z KO.

„Życzę prezesowi dobrego urlopu. Dłuższego urlopu, na który sobie zasłużył, zapracował. Naprawdę czas na dłuższy urlop” – powiedziala z kolei posłanka Polski 2050, Paulina Hennig-Kloska.

W podobnym tonie wypowiedział się europoseł Robert Biedroń z Nowej Lewicy. „Jarosławowi Kaczyńskiemu życzę, by jak najwięcej czasu spędzał w zaciszu domowym z ukochanym kotem, przy ulubionym rodeo. Jak najwięcej odpoczynku, jak najmniej pracy. Tak będzie lepiej dla nas wszystkich!” – przyznał nieco zlośliwie polityk opozycji.

Równie ironicznie zabrzmiały życzenia od posłanki SLD. „Czego mogę życzyć Jarosławowi Kaczyńskiemu? Żeby przegrał wybory. Ale także zdrowia, szczęścia i pomyślności, bo to tradycyjne, polskie życzenia” – powiedziała Joanna Senyszyn.

Na tle takich nieco uszczypliwych życzeń wyróżnił się Marek Sawicki z PSL-u. Mężczyzna podkreślił, iż dla niego ważne jest przede wszystkim zdrowie.

„Zdrowia, zdrowia, jeszcze raz zdrowia. Ja się cieszę, jak inni mają powody do radości” – powiedział Sawicki.

źródło: Fakt

Zobacz również: