Emilian Kamiński
foto: YouTube

Młodsza siostra Emiliana Kamińskiego zdobyła się na poruszające wyznanie. Kobieta opowiedziała o chorobie brata. Jednocześnie ujawniła dość zaskakujace informacje.

Emilian Kamiński zmagał się z nowotworem płuc

Przypomnijmy, iż założyciel Teatru Kamienica, zmarł 26 grudnia 2022. Emilian Kamiński walczył z nowotworem płuc. Aktor pozostawił po sobie zrozpaczoną rodzinę.

Teraz, po blisko pół roku, glos zabrała siostra zmarłego. Dorota Kamińska zdobyła się na wzruszające wyznanie na temat brata. Kobieta nie kryła, iż ból wywołany śmiercią brata nie odszedł. Jednocześnie zaznaczyła, że pozytywem tragedii jest to, że rodzina bardzo zbliżyła się do siebie i stała się silniejsza.

ale przynajmniej zbliżył do siebie rodzinę i uczynił ją silniejszą.

„Gram i uczestniczę w życiu teatru. Jestem w stałym kontakcie z Justyną i Kajetanem. Bratową i bratankiem. Wspólnie omawiamy wiele spraw” – podkreśliła artystka.

Siostra Emiliana Kamińskiego przyznała, że czas choroby był bardzo ciężki. Cała rodzina robiła co w jej mocy, aby mężczyzna jak najmniej cierpiał.

Dorota Kamińska ujawniła, iż minione lata są dla niej wyjątkowo trudne. Musiała się bowiem pożegnać z wszystkimi bliskimi sobie osobami.

„Zawsze ma się ją za plecami, pustka po jej odejściu jest niewyobrażalna. Ostatnie pięć lat mnie nie rozpieszczało. Straciłam wszystkie najbliższe mi osoby, mamę, ojca i brata. Niełatwo o tym mówić” – podkreśliła siostra Emiliana Kamińskiego.

Na koniec kobieta doszła do zaskakujących wniosków. Chodzi o chorobę brata. „Nigdy nie palił, więc rak płuc to ostatnia choroba, o którą można by go podejrzewać. Genetyka też na to nie wskazywała, bo w naszej rodzinie nie było nowotworów, głównie choroby serca. Więc stres jest jedynym wytłumaczeniem” – oceniła Dorota Kamińska.

źródło: Pomponik

Zobacz również: