dramat na dworcu w Warszawie
foto: YouTube

Dramatyczne wieści napłynęły z południa Polski. Nie żyją dwie młode osoby. 18- i 20-latek zginęli w tragicznym wypadku. Służby przyznały, że nie było szans na to, aby je uratować.

Wypadek samochodowy w Brzozowej w województwie świętokrzyskim

W niedzielę, 18 czerwca nad ranem, około godziny 5:00, doszło do tragicznego wypadku w Brzozowej. Miejscowość znajduje się w powiecie opatowskim w województwie świętokrzyskim.

Niespodziewanie samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Jak na razie nie wiadomo, z jakiego powodu kierowca osobowego opla vectra zjechał z trasy.

W samochodzi znajdowały się dwie osoby. Dokładnie rzecz biorąc pojazdem podróżowały dwie młode osoby. Niestety obie zginęły na miejscu. Ofiary wypadku miały 20 (kierowca) i 18 lat (pasażer).

„Po przyjeździe karetki stwierdzono zgon dwóch mężczyzn – kierowcy oraz pasażera w wieku 20, oraz 18 lat” – przekazał mł. bryg. Sylwester Kochanowski ze Świętokrzyskiej Straży Pożarnej.

Oczywiście w tej chwili policja pod nadzorem prokuratura bada okoliczności wypadku. Według wstępnych ustaleń, 20-letni kierowca przypuszczalnie nie dostosował odpowiedniej prędkości do warunków na drodze. Jezdnia była śliska.

W wyniku niezbyt rozsądnej jazdy stracił panowanie nad samochodem i zjechał do przydrożnego rowu. Następnie pojazd uderzył w drzewo.

Droga powiatowa była zablokowana. Dochodzenie w sprawie wyjaśnienia szczegółowych okoliczności wypadku prowadzi policja pod nadzorem prokuratury.

Przy okazji warto wspomnieć, iż to nie pierwszy wypadek w tym miejscu. „Na miejsce wezwano jednostki PSP i OSP. Działania na miejscu były trudne. Auto uderzyło w dużą akację, w 2010 roku w tym miejscu także doszło do śmiertelnego wypadku” – zaznaczył działający na miejscu strażak.

źródło: Goniec

Zobacz również: