abonament radiowo-telewizyjny kary

Emeryci mogą mieć powody do radości. Senat Rzeczypospolitej Polskiej zadecydował, że tysiące polskich seniorów otrzyma dodatkowe pieniądze. Do pełni szczęścia potrzebne jest jeszcze głosowanie w Sejmie i podpis Prezydenta, ale oba kroki wydają się formalnością.

Emeryci otrzymają dodatkowe 1000 złotych. Wiadomo kto i na jakich warunkach dostanie pieniądze

Polscy emeryci kolejny raz w ostatnim czasie mają powody do radości w tych trudnych czasach. Senat Rzeczypospolitej Polskiej wprowadził zmiany w ustawie, która wprowadza 14. emeryturę na stałe. Wiadomo, co dokładnie ulegnie modyfikacjom. Ze zmian skorzystają tysiące polskich seniorów.

14. emerytura zostanie wypłacona w tym roku w sierpniu i wrześniu. Ile pieniędzy trafi na konta seniorów? Tego jeszcze nie wiadomo, bowiem prace nad projektem „czternastki na stałe” wciąż trwają. Niemniej jednak, dzisiejsza decyzja Senatu Rzeczypospolitej Polskiej wlała w serca tysięcy polskich seniorów sporo radości.

Otóż Senat Rzeczypospolitej Polskiej chce podwyższyć kwotę, która uprawnia do otrzymania dodatkowych pieniędzy w pełnej kwocie. Reprezentanci izby proponują, żeby wysokość kwoty, do której 14. emerytura ma być wypłacana w całości, wynosiła nie 2900 złotych, a 120% średniej emerytury. Co to oznacza w praktyce?

Kwotą graniczną byłoby wówczas 3900 złotych, a więc 1000 złotych więcej. „O tyle wyższą „czternastkę” otrzymaliby seniorzy z emeryturami pomiędzy 2900-3900 zł brutto, gdyby poprawki Senatu nie zostały odrzucone przez Sejm” – wyliczają dziennikarze Radia ZET.

„Jeśli ktoś przekroczy ten próg, wówczas będzie podlegał zasadzie “złotówka za złotówkę”, ale kwota dodatkowego świadczenia nie może być niższa niż 50 zł.” – dodaje portal Goniec.pl.

Emeryci liczą więc, że Sejm i Prezydent poprą to, co ustanowił Senat i będą mogli cieszyć się z dodatkowych pieniędzy na te niewątpliwie trudne czasy.

źródło: Goniec.pl, Radio ZET

Zobacz również: