Iwona Wieczorek

Czy to możliwe, że Iwona Wieczorek żyje? Śledczym wciąż nie udało się rozwikłać sprawy tajemniczego zaginięcia z Sopotu, z nocy, z 16 na 17 lipca 2010 roku. Wówczas dziewczyna miała 19 lat. Teraz jednak pojawił się w śledztwie nowy trop. 

Nowy trop w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek

O nowym tropie w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek piszą dziennikarze kilku portali internetowych. Co ciekawe, scenariusz ten ma zakładać, że Iwona Wieczorek wciąż żyje. Na ile jest prawdziwy, a na ile to szukanie sensacji? W tym momencie wydaje się, że jest zbyt mało informacji na ten temat, żeby dokonać racjonalnej oceny. Sprawdźmy jednak o co chodzi.

Już jakiś czas temu nieżyjący już dziennikarz śledczy Janusz Szostak w jednej ze swoich hipotez zakładał, że Iwona Wieczorek wcale nie musiała zostać porwana, a mogła po prostu wyjechać bez śladu, żeby zacząć układać swoje życie od nowa. Teraz taki scenariusz wraca niczym bumerang. Wszystko poprzez zeznania jednego ze świadków.

Zagadkowo brzmiały także słowa matki Iwony Wieczorek, która wspomniała, że jej córka miała wykupioną atrakcyjną zagraniczną wycieczkę. „Iwona czekała na informację o przyjęciu na studia. Z siostrą miały już wykupioną atrakcyjną zagraniczną wycieczkę. Jestem pewna, że została porwana. Nie znaleziono nic dlatego, że sopocka policja nie kwapiła się do poszukiwań mojej córki. Stracono tydzień, który pozwolił sprawcy na dokładne zatarcie śladów” – mogliśmy usłyszeć.

Sam Janusz Szostak twierdził, że Iwona Wieczorek mogła wyjechać do Hiszpanii. Zbieżna z taką hipotezą jest wypowiedź Pawła P., a więc osoby, która od początku śledztwa w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek przewija się w aktach. „Słuchajcie, ustalmy jedną rzecz. Jeżeli macie jej szukać wokół mojej osoby, to mam to w pi***ie! Jutro jadę do Hiszpanii i mam wy***ane w to wszystko!” – przyznał emocjonalnie Paweł P. w rozmowie z Krzysztofem Rutkowskim i Krzysztofem Jackowskim.

Media szybko podchwyciły temat. Czy uważacie, że Iwona Wieczorek żyje w Hiszpanii i ma się dobrze? Czy jest to kolejna próba szukania taniej sensacji, poprzez odgrzewanie tematu, który nie został rozwiązany?

źródło: Goniec.pl, media, gazeta.pl

Zobacz również: