nie żyje dziecko

W internecie pojawiło się nagranie wideo, na którym widać katastrofę Titana, a więc niewielkiej łodzi podwodnej, która z pięcioma osobami na pokładzie udała się zwiedzać wrak Titanica. Dziś już wiemy, że misja zakończyła się niepowodzeniem, a wszystkie pięć osób zginęły wskutek implozji, do której doszło niepodal wraku Titanica.

Implozja przyczyną katastrofy Titana. Jest nagranie wideo

Wczoraj wieczorem znaleziono szczątki Titana, a o godzinie 21:00 czasu polskiego, na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej potwierdzono ten fakt i przekazano też, że uznaje się, iż pięciu członków załogi wycieczkowej łodzi podwodnej nie żyje.

Przyczyną katastrofy okazała się implozja. „To jest niesamowicie bezlitosne środowisko, tam na dnie morza. A szczątki wskazują na katastrofalną implozję statku.” – przekazano podczas konferencji prasowej.

Co ciekawe, amerykańskie radary i systemy wykryły sygnały o implozji już w niedzielę, tuż po zerwaniu kontaktu z Titanem. „US Navy przeprowadziła analizę danych akustycznych i wykryła anomalię zgodną z implozją lub eksplozją w ogólnym sąsiedztwie obszaru, gdzie znajdowała się łódź podwodna Titan, kiedy utracono łączność” – donosi portal Interia, cytując zagraniczne źródła.

Poniżej można zobaczyć film, a w zasadzie to wizualizację wideo, jak doszło do implozji.

Czym jest implozja?

O tym, czym jest implozja możemy przeczytać między innymi w internetowej encyklopedii Wikipedia. „To przeciwieństwo eksplozji ze względu na kierunek wybuchu, nagłe zapadanie się materii w zamkniętym obszarze (w szczególności, zapadanie się ścianek naczynia) pod wpływem panującego w nim podciśnienia.” – pisze rzeczone źródło.

źródło: Interia, media, Wikipedia, Twitter

Zobacz również: