Jarosław Kaczyński

W polityce bywa często tak, że nawet najwięksi gracze zmieniają swoje poglądy. Podobnie wydaje się być w przypadku Jarosława Kaczyńskiego. Internauci wypominają mu słowa, które wypowiedział 15 lat temu, a obecnie lider Prawa i Sprawiedliwości wydaje się mieć zgoła odmienne zdanie. Mamy nagranie wideo.

Jarosław Kaczyński nie chce pamiętać o tej wypowiedzi?

W obecnych czasach Jarosław Kaczyński jest mocno poróżniony z Lechem Wałęsa i nie można się temu dziwić, bowiem obaj wbijają sobie wzajemnie szpilki, a ich poglądy znajdują się na dwóch biegunach sceny politycznej. Jednak 15 lat temu było zupełnie inaczej. Właśnie przypomnieli o tym internauci.

Chodzi o program Moniki Olejnik, którego gościem był Jarosław Kaczyński i Donald Tusk. W pewnym momencie rozmowa zeszła na temat wspomnianego już Lecha Wałęsy. „Nie atakujcie i nie obrażajcie Lecha Wałęsy, bo jest dobrem narodowym. Można różnie oceniać wydarzenia z historii Okrągłego Stołu, ale Lech Wałęsa to jest osoba i to mówie także panu prezydentowi, która ma być pod szczególną ochroną, bo jest wartością dla Polaków bardzo istotną.” – stwierdził Donald Tusk.

Co ciekawe, Jarosław Kaczyński wtórował obecnemu przewodniczącemu Platformy Obywatelskiej. „Ja też uważam, że to jest część polskiej historii, którą trzeba bronić”. – przyznał Jarosław Kaczyński.

Całość wypowiedzi Tuska i Kaczyńskiego sprzed 15 lat w programie Moniki Olejnik można zobaczyć na poniższym nagraniu wideo.

Zobacz również: