morderstwo

Takie sytuacje nie są codziennością, ale niestety się zdarzają. Policjanci, którzy jechali na sygnałach do wypadku drogowego, sami ulegli wypadkowi. Wszyscy trafili do szpitala.

Próbowali ratować innych, a sami trafili do szpitala

Cała sytuacja rozegrała się w miejscowości Święciechowa, w województwie wielkopolskim, niepodal Leszna. To właśnie tam doszło do wypadku samochodowego, w którym ucierpiało dwóch funkcjonariuszy policji, którzy podróżowali jako pojazd uprzywilejowany do innego wypadku.

„Mundurowi byli uprzywilejowani. W pewnym momencie podczas wyprzedzania na prostym odcinku drogi doszło do boczno-czołowego zderzenia z samochodem marki Tesla” – informuje oficer prasowa leszczyńskiej policji asp. szt. Monika Żymełka.

Na całe szczęście, funkcjonariusze nie odnieśli poważnych obrażeń. W szpitalu przeprowadzono rutynowe czynności, badania i skontrolowano ich stan zdrowia. Także inni uczestnicy zdarzenia, a więc dwóch mężczyzn podróżujących Teslą, nie zotali ranni.

Przy okazji tego wypadku wielkopolska policja wystosowała apel o rozwagę na drodze.

„Na drogach należy spodziewać się większej liczby pojazdów, dlatego zapewnienie sprawnego i bezpiecznego dotarcia do celu będzie najważniejszym zadaniem służb działających na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypominamy, że policjanci będą zwracać uwagę, czy uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają przepisów, tj. stosują się do ograniczeń prędkości, korzystają z pasów bezpieczeństwa, właściwie przewożą dzieci w pojazdach. Sprawdzany będzie także stan trzeźwości kierujących i stan techniczny pojazdów” – możemy przeczytać w komunikacie mundurowych.

źródło: PAP, Wielkopolska Policja

Zobacz również: