wypadek nie żyje policjant

Takie sytuacje nie są codziennością, ale niestety się zdarzają. Policjanci, którzy jechali na sygnałach do wypadku drogowego, sami ulegli wypadkowi. Wszyscy trafili do szpitala.

Próbowali ratować innych, a sami trafili do szpitala

Cała sytuacja rozegrała się w miejscowości Święciechowa, w województwie wielkopolskim, niepodal Leszna. To właśnie tam doszło do wypadku samochodowego, w którym ucierpiało dwóch funkcjonariuszy policji, którzy podróżowali jako pojazd uprzywilejowany do innego wypadku.

„Mundurowi byli uprzywilejowani. W pewnym momencie podczas wyprzedzania na prostym odcinku drogi doszło do boczno-czołowego zderzenia z samochodem marki Tesla” – informuje oficer prasowa leszczyńskiej policji asp. szt. Monika Żymełka.

Na całe szczęście, funkcjonariusze nie odnieśli poważnych obrażeń. W szpitalu przeprowadzono rutynowe czynności, badania i skontrolowano ich stan zdrowia. Także inni uczestnicy zdarzenia, a więc dwóch mężczyzn podróżujących Teslą, nie zotali ranni.

Przy okazji tego wypadku wielkopolska policja wystosowała apel o rozwagę na drodze.

„Na drogach należy spodziewać się większej liczby pojazdów, dlatego zapewnienie sprawnego i bezpiecznego dotarcia do celu będzie najważniejszym zadaniem służb działających na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypominamy, że policjanci będą zwracać uwagę, czy uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają przepisów, tj. stosują się do ograniczeń prędkości, korzystają z pasów bezpieczeństwa, właściwie przewożą dzieci w pojazdach. Sprawdzany będzie także stan trzeźwości kierujących i stan techniczny pojazdów” – możemy przeczytać w komunikacie mundurowych.

źródło: PAP, Wielkopolska Policja

Zobacz również: