Dawid Kubacki
foto: YouTube

Minęły trzy miesiące od momentu, gdy żona Dawida Kubackiego poważnie zaniemogła. Wiele osób zastanawia się, co w tej chwili dzieje się z ukochaną skoczka narciarskiego. Rąbka tajemnicy uchylił prezes Polskiego Związku Narciarskiego. Przy okazji konkursu Igrzysk Europejskich Adam Małysz ujawnił najnowsze wieści ws. stanu zdrowia Marty.

Dawid Kubacki ma za sobą trudne chwile

Przypomnijmy, iż dramat rodziny Dawida Kubackiego rozpoczął się w połowie marca. Wówczas jego ukochana żona trafiła do szpitala w ciężkim stanie. Wkrótce okazało się, że chodzi o kłopoty kardiologiczne, a kobieta walczy nie tylko o zdrowie, ale i o życie.

W związku z zaistniałą sytuacją Dawid Kubacki natychmiast wycofał się z Pucharu Świata i wrócił do domu, aby być obok swoich najbliższych.

Na szczęście Marta Kubacka po około miesiącu wróciła do domu. Jakiś czas temu sam skoczek narciarski informował, że wszystko zmierza ku dobremu. Chociaż jego małżonka musi mierzyć się z pewnymi ograniczeniami, których nie miała wcześniej. Przykładowo nie może sama prowadzić samochodu.

Sytuacja była na tyle dobra, że Dawid Kubacki wrócił do treningów i rozpoczął przygotowania do następnego sezonu. Aktualnie uczestniczy w konkursach rozgrywanych w ramach Igrzysk Europejskich w Zakopanem.

Przy okazji tej rywalizacji na jaw wyszły najnowsze informacje na temat stanu zdrowia Marty Kubackiej. Co ciekawe przedstawił je prezes PZN, Adam Małysz.

„Sytuacja z żoną Dawida się ustabilizowała. Thomas Thurnbichler dostał wolną rękę, jak ułożyć plan treningowy Dawida, ale z tego co wiem, Dawid na razie cały czas trenuje z grupą” – przyznał w czasie rozmowy z dziennikarzem TVP Adam Małysz.

Z pewnością takie wiadomości ucieszyły wielbicieli 33-letniego skoczka narciarskiego. My ze swojej strony życzymy dużo zdrowia całej rodzinie Kubackich.

źródło: Sportowe Fakty

Zobacz również: