nie żyją chłopcy wypadek

Tragiczne wieści napłynęły z Bydgoszczy. Nie żyje aktor znany z serialu „M jak miłość” oraz innych hitowych produkcji TVP. Koledzy i koleżanki zmarłego są w szoku.

Aktor „M jak miłość” odszedł w wieku 56 lat

Przykry wpis pojawił się na oficjalnym koncie Teatru Polskiego w Bydgoszczy. „Z ogromnym bólem zawiadamiamy o śmierci naszego Kolegi, Aktora Teatru Polskiego w Bydgoszczy (TPB) Jakuba Ulewicza, który odszedł 27 czerwca. To niewyobrażalna strata dla polskiego teatru, który żegna wybitnego Aktora i Artystę” – dowiedzieliśmy się z Facebooka bydgoskiego teatru.

Przedstawiciele teatru podkreślili, iż są w szoku z powodu śmierci kolegi. „Trudno nam uwierzyć w to, co się stało, jeszcze trudniej o tym pisać i próbować wyrazić nasze uczucia” – zaznaczyli.

„To wielka pustka dla naszego zespołu, który stracił Przyjaciela. W obliczu tragedii nasze myśli kierujemy w stronę najbliższych Kuby, którym przekazujemy najszczersze kondolencje i wyrazy wsparcia” – dodali koledzy znanego z „M jak miłość” artysty.

W smutnym poście zespół zwrócił uwagę, że 56-latek od wielu lat był związany z tą instytucją. „Kuba był związany z Teatrem Polskim w Bydgoszczy od 2004 roku. Na scenie naszego Teatru stworzył ponad czterdzieści wspaniałych ról. W ostatnim czasie bydgoska publiczność mogła go podziwiać w spektaklach: „Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach” w reż. Anny Smolar, „Komediantka” w reż. Anity Sokołowskiej, oraz „Ptaki ciernistych krzewów. Rzecz o miłości w kościele” w reż. Jędrzeja Piaskowskiego” – wspomniano.

Kim był zmarły?

Artysta znany m.in. z „M jak miłość” zmarł w wieku 56 lat. Dziennikarze przypomnieli, iż mężczyzna pochodził z artystycznej rodziny. Jego rodzicami byli Wacław Ulewicz oraz Krystyna Rutkowska-Ulewicz.

Warto jednak podkreślić, iż Jakub Ulewicz wystąpił nie tylko w słynnym „M jak miłość”. Na swoim koncie miał zarówno role w telewizji, jak i w kinie, a także w teatrze.

Z pewnością zdecydowana większość widzów kojarzy go z licznych filmów i seriali. Chodzi m.in. o „Kryminalnych”, „Prawo Agaty”, „Trzeciego oficera” czy „Lincz”. Zmarły zagrał także w „Na Wspólnej”, „M jak miłość”, „Barwach szczęścia” a ostatnio w „Koronie królów. Jagiellonowie”.

źródło: Super Express

Zobacz również: