Jerzy Stuhr
foto: YouTube

Znany aktor usłyszał wyrok w sprawie prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Tym razem w sprawie Jerzego Stuhra wypowiedział się sąd apelacyjny. Po ogłoszeniu decyzji wymiaru sprawiedliwości pojawiły się wątpliwości, czy aby wyrok nie jest zbyt łagodny.

Jerzy Stuhr prowadził po alkoholu

Przypomnijmy, że problemy Jerzego Stuhra zaczęły się jesienią 2022 roku. Właśnie wtedy aktor spowodował kolizję w ruchu drogowym. Poszkodowany w zdarzeniu motocyklista zatrzymał samochód aktora. Następnie wezwał policję.

Funkcjonariusze policji zbadali Jerzego Stuhra. Okazało się, że artysta kierował pojazdem pod wpływem alkoholu. Otóż w wydychanym powietrzu aktor miał 0,7 promila alkoholu.

Co ciekawe, Jerzy Stuhr wydał w związku z przykrym zdarzeniem oświadczenie. W mediach społecznościowych opublikował je jego syn Maciej. Artysta przyznał się w nim do winy. Jednocześnie przeprosił za swoje zachowanie. Poza tym, zapewnił, że będzie w pełni współpracował z organami ścigania oraz dobrowolne poddanie się karze.

Od kilku miesięcy przeciw gwiazdorowi toczyła się sprawa w sądzie. Sąd pierwszej instancji orzekł karę zakazu prowadzenia pojazdów przez trzy lata. Ponadto, Jerzy Stuhr musiał też zapłacić grzywnę w wysokości 12 tys. zł oraz 6 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Z wyroku nie była jednak zadowolona prokuratura. Domagała się ona wyższej kary tj. 45 tys. zł grzywny oraz wypłaty 25 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Właśnie dziś zapadł wyrok w Sądzie Okręgowym w Krakowie. Ku niezadowoleniu prokuratury, sąd podtrzymał pierwotny wyrok. Jego zdaniem okolicznościami łagodzącymi są brak karalności Jerzego Stuhra i jego współpraca oraz chęć dobrowolnego poddania się karze.

Sąd stwierdził, iż prokurator nie udowodnił, że sąd pierwszej instancji wymierzył karę niewspółmiernie niską. „Wbrew zarzutom prokuratora wymierzona kara jest słuszna i sprawiedliwa” – podkreśliła sędzia Elżbieta Jabłońska-Malik.

Oczywiście po ogłoszeniu decyzji sądu, natychmiast pojawiły się liczne komentarze na jej temat. Niektórzy internauci stwierdzili, iż kara nie jest sprawiedliwa i należałoby ją zmienić.

źródło: Jastrząb Post

Zobacz również: