nie żyje aktorka

To kolejna w minionych dniach przykra wiadomość dla fanów „M jak miłość”. Nie żyje kolejna osoba związana z serialem TVP. Chodzi o Krystynę Froelich-Przybylską. O śmierci aktorki poinformowali jej koledzy z Teatru Polonia.

„M jak miłość” straciło kolejną aktorkę

Smutne wieści przekazali przedstawiciele Teatru Polonia, z którym współpracowała zmarła artystka. Na oficjalnym profilu instytucji na Facebooku pojawił się przykry wpis.

„Z ogromnym smutkiem żegnamy aktorkę Krystynę Froelich-Przybylską, zmarłą 23.06.2023 r. w wieku 89 lat. Widzowie Teatru Polonia mogli podziwiać Panią Krystynę w spektaklu ICH CZWORO w reż. Jerzego Stuhra” –  napisali przedstawiciele instytucji.
„Uroczystość przedpogrzebowa odbędzie się 10 lipca o godz. 13:00 w kaplicy na Wojskowych Powązkach w Warszawie” – dodali na koniec posta.

Zmarła aktorka wystąpiła w wielu spektaklach. Artystka była związana nie tylko z Teatrem Polonia, ale także z Teatrem Powszechnym w Łodzi (1967-73), Narodowym w Warszawie (1979-83) oraz Powszechnym w Warszawie (1983-91).

Krystyna Froelich-Przybylska zagrała też w znanych serialach telewizyjnych. Warto wspomnieć chociażby takie produkcje jak: „Dom”, „Klan”, „Na Wspólnej”, „Kasia i Tomek”, „Kryminalni”, „Plebania” czy „Ojciec Mateusz”.

Co ciekawe, po raz ostatni przed kamerą pojawiła się w filmie „Asymetria” w reżyserii Konrada Niewolskiego z 2020 roku.

Pomimo niekwestionowanego dorobku, wydaje się, że widzowie najbardziej zapamiętali ją z udziału w hicie TVP „M jak miłość”.

W tym miejscu warto wspomnieć, iż to kolejna w ostatnich dniach przykra wiadomość dla wielbicieli serialu. Kilka dni temu informowaliśmy o śmierci zaledwie 56-letniego Jakuba Ulewicza, który swego czasu również grał w „M jak miłość”.

źródło: Super Express

Zobacz również: