ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski
foto: YouTube

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Między księdzem Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim a prezydentem Andrzejem Dudą doszło do ostrej wymiany zdań. Mało kto przypuszczał, że duchowny odważy się w mocnych słowach skomentować zachowanie głowy państwa.

Ksiądz Tadeusz Isakiewicz-Zaleski krytykuje wizytę prezydenta na Ukrainie

Przypomnijmy, iż w tym tygodniu Andrzej Duda odwiedził Kijów. Wizytę prezydenta skomentował ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Duchowny skrytykował polskiego przywódcę.

„Wyluzowany i uśmiechnięty Andrzej Duda odbył kolejną wycieczką na Ukrainę na koszt polskiego podatnika. Jednak znów nie miał odwagi zapalić znicz i pomodlić się nad „dołami śmierci”, w których gniją kości dziesiątków tysięcy Polaków. Hipokryzja i tchórzostwo!” – ocenił zachowanie prezydenta znany duchowny.

Co ciekawe, prezydent odniósł się do słów krytyki ze strony kapłana. „Odpowiem tak: ja bym mimo wszystko wolał, gdyby ksiądz Isakowicza-Zaleski zajmował się tym, czym powinien zajmować się ksiądz” – zaznaczył.

„Prowadzimy spokojną politykę, nie politykę biegania z widłami, tylko politykę spokojnego szukania porozumienia w sprawach trudnych historycznie, które liczą sobie wiele dziesięcioleci, są bardzo skomplikowane, są niezwykle bolesne dla istotnej grupy naszych rodaków. To jest tragedia rodzin, to jest pamięć, która musi być zachowana i to jest prawo każdej rodziny do tego, by mieć upamiętnionych swoich bliskich. Żeby było to miejsce, do którego można pojechać złożyć kwiaty, zapalić świece, dla ludzi wierzących, po prostu pomodlić się” – wyjaśnił prezydent.

„To jest coś co, jestem przekonany, jest rozumiane przez obecne władze Ukrainy, z czym poprzednio były problemy. Ostatnim elementem, którego ja bym chciał jest jakaś próba podsycania nienawiści pomiędzy naszymi narodami, a ja niestety w ten sposób to odbieram” – dodał Andrzej Duda.

Na te słowa zareagował ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Z ust duchownego padły gorzkie słowa. Wydaje się, że mało kto spodziewał się tak ostrej riposty ze strony duchownego.

Dokładnie rzecz biorąc znany kapłan umieścił na Twitterze wpis z ilustracją przedstawiającą rolnika.

„Andrzej Duda, oskarżając Rodziny Ofiar Ludobójstwa, że „biegają z widłami”, najwyraźniej nie chce pamiętać, czym zajmowali się jego chłopscy przodkowie. Nie chce też pamiętać, że prezydenturę zawdzięcza głównie chłopom i ich potomkom, a nie tym, którzy ich mordowali i poniżali” – napisał ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

źródło: Super Express

Zobacz również: