Papież Franciszek
foto: YouTube

To nie są dobre wieści dla osób, które w lipcu wybierają się do Watykanu. Podjęto istotną decyzję odnośnie audiencji z udziałem papieża Franciszka. Przedstawiciele biura prasowego Stolicy Apostolskiej przekazali, że lipcowe audiencje dla grup i środowe audiencje generalne zostają odwołane. Czy coś złego dzieje się z Ojcem Świętym? Skąd tak drastyczne kroki?

Papież Franciszek będzie wypoczywał

Decyzja o tym, iż biskup Rzymu spotyka się z wiernymi w lipcu tylko podczas tradycyjnej niedzielnej modlitwy Anioł Pański, ma swoje konkretne uzasadnienie. Otóż lipiec to miesiąc, który zwyczajowo jest przeznaczony na wypoczynek dla Głowy Kościoła. Papież Franciszek zamierza spędzić ten czas w Domu Świętej Marty w Watykanie.

Jednocześnie warto odnotować, iż papież Franciszek ma po i przed czym nabierać sił. Wszyscy pamiętamy, iż niecały miesiąc temu przeszedł w rzymskiej klinice Gemellii operację jamy brzusznej. Z kolei w ciągu trzech najbliższych miesięcy Ojciec Święty planuje odbyć trzy duże pielgrzymki.

Najpierw, w sierpniu papież Franciszek będzie uczestniczył w Światowych Dniach Młodzieży w Portugalii. Następnie na przełomie sierpnia i września uda się do Mongolii, a pod koniec września do francuskiej Marsylii.

Ojciec Święty nie będzie leniuchował

Jednocześnie należy podkreślić, iż papież Franciszek nie zamierza w lipcu błogo leniuchować. Głowa Kościoła chce w najbliższych tygodniach pracować nad tekstami wystąpień oraz spotkać się z włoskim kardynałem Matteo Zuppim, który właśnie wrócił ze stolicy Rosji, a wcześniej jako wysłannik Watykanu był na Ukrainie.

Wydaje się, że papież zamierza przygotowywać się równieź do październikowej sesji synodu biskupów pod hasłem „W stronę Kościoła synodalnego: komunia, uczestnictwo oraz misja”.

źródło: Goniec

Zobacz również: