Justyna Święty Ersetic
foto: YouTube

Jedna z najlepszych polskich lekkoatletek przekazała przykre wieści. Justyna Święty-Ersetic poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że doznała poważnej kontuzji. Co gorsza, sportsmenka nie pojawi się już w ogóle na bieżni w sezonie 2023.

Justyna Święty-Ersetic musi zrezygnować ze sportu

Przypomnijmy, iż na początku czerwca Justyna Święty-Ersetic poinformowała, że przez jakiś czas kibice nie zobaczą jej na bieżni ze względu na zdrowie.

„Niestety w najbliższym czasie nie zobaczycie mnie na bieżni. Zdrowie po zaraz kolejny postanowiło sprawić mi „małego” psikusa i sprawdzić ponownie moją cierpliwość, wytrzymałość i upór do celu pomimo nawarstwiających się przeszkód” – ogłosiła Justyna Święty-Ersetic na początku czerwca.

Minął miesiąc i sportsmenka przekazała jeszcze gorsze wieści. Chodzi o to, jak długo potrwa przerwa polskiej biegaczki. Niestety, Justyna Święty-Ersetic przyznała, że w sezonie 2023 nie zobaczymy jej już w ogóle na bieżni.

„Nic nie jest proste i oczywiste jakby się mogło nam wydawać… Plany były ogromne, ciężka praca wykonana, a serducho w przygotowaniach zostało na bieżni… Dla mnie niestety sezon, bardzo krótki sezon dobiegł końca… W tym roku nie zobaczycie mnie już na bieżni” – napisała zawodniczka.

„Zawiodło po raz kolejny zdrowie, a z tym pojawił się ogromny zawód i rozczarowanie. Konsekwencją tego wszystkiego jest kryzys mentalny.. Próbowałam, walczyłam jednak ból nie ustaje.. Dlatego uważam, że to jest najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć w tym momencie, w głowie mając myśl, że już w przyszłym roku są Igrzyska Olimpijskie w Paryżu- najprawdopodobniej ostatnie już dla mnie (chociaż w Tokio też tak twierdziłam)..” – wyjaśniła Justyna Święty-Ersetic.

„Trzymajcie proszę kciuki za moje zdrowie. Do zobaczenia na stadionach! Ściskam J” – zakończyła sportsmenka.

Pod przykrym postem pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których wsparli kontuzjowaną lekkoatletkę. Ludzie przesłali Justynie Święty-Ersetic życzenia szybkiego powrotu do zdrowia.

źródło: Sportowe Fakty

Zobacz również: