Krystyna Janda
foto: YouTube

Kolejny raz Krystyna Janda znalazła się w centrum zainteresowania. Tym razem aktorka została zaatakowana przez dziennikarzy znanego magazynu. Oto, co zarzucono aktorce.

Krystyna Janda odniosła się do słów krytyki

Nie ma chyba w Polsce osoby, która nie kojarzy Krystyny Jandy. Kobieta to nie tylko doświadczona aktorka, ale szefowa dwóch instytucji kulturalnych: Teatru Polonia i Och-Teatru.

Jakiś czas temu Krystyna Janda przyznała, że obecna władza pozbawiła prowadzoną przez nią fundację dotacji.

„Kiedy była poprzednia władza, mieliśmy się jednak lepiej, Ministerstwo Kultury nam pomagało. Od momentu, kiedy władza się zmieniła, absolutnie nie ma żadnej pomocy, a raczej same przeszkody. Pomaga nam teraz w tym trzyletnim planie repertuarowym miasto, na poziomie trzech premier rocznie. Sytuacji nie ułatwia również inflacja, która zmusiła wszelkie przedsiębiorstwa do zaciskania pasa” – wyjaśniła w jednym z wywiadów.

Mało tego, Krystyna Janda stwierdziła, że sama „walczy o przetrwanie” i „jak kupi bochenek, to go dzieli i zamraża, bo wystarcza na tydzień”.

„Widzę starszego pana w sklepie, który ogląda drożdżówki i pyta, ile kosztuje ta, a ile tamta. Gdy mówię, że mu kupię, zgadza się. Patrzę na koszty stałe teatrów, na prognozy rachunków za prąd, na koszty pensji. Ja dam sobie radę, samotna kobieta nie potrzebuje dużo. Ale ludzie w swojej masie są przygnębieni, nie uśmiechają się do siebie. To niby banały, ale katastrofa wisi w powietrzu, nastrój leży” – zaznaczyła artystka.

Tymczasem jeden z tabloidów opublikował zdjęcia Krystyny Jandy, które opatrzył wymownym opisem.

„Choć dobrze zarabia, często biadoli i narzeka na swój los. Jak ogłosiła, żyje teraz oszczędnie – kupuje więc chleb i mrozi go, by bochenek wystarczał jej na tydzień. Najwyraźniej z oszczędności dyrektorka dwóch prężnie działających warszawskich teatrów nosi też… dziurawe buty” – napisali dziennikarze gazety.

Co ciekawe, Krystyna Janda odniosła się do tego niezbyt przychylnego artykułu. „Nie – MAM DWA TEATRY – tylko są to teatry Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury. I lubię chodzić w dziurawych butach. Taki wybór” – zripostowała artystka.

źródło: Plejada

Zobacz również: