Barbara Sienkiewicz
foto: YouTube

Barbara Sienkiewicz zyskała rozgłos po tym, jak w wieku 60 lat urodziła bliźniaki. Dziś kobieta ma już 69 lat i zdecydowała się wypowiedzieć na temat biologicznego ojca swoich dzieci.

Barbara Sienkiewicz samotnie wychowuje kilkuletnie bliźniaki

Przypomnijmy, że osiem lat temu Barbara Sienkiewicz w wieku 60 lat urodziła bliźniaki – Anię i Piotrusia. Opinia publiczna była w niemałym szoku. W końcu większość kobiet już po 50. roku życia nie jest w stanie zajść w ciążę. Powodem jest oczywiście menopauza.

Z tego powodu wiele osób spekulowało, że Barbara Sienkiewicz poddała się zapłodnieniu metodą in vitro. Gorącą atmosferę podgrzewał dodatkowo fakt, że kobieta nie chciała zdradzić, kim jest biologiczny ojciec jej dzieci.

„Nie mam z nim żadnego kontaktu. Temat prawnie jest zamknięty. Ojciec nie ma ani żadnych praw, ani obowiązków w stosunku do dzieci” – mówiła osiem lat temu.

Tymczasem lata mijają, a kilkuletnie dzieciaki zaczęły interesować się tym tematem. Barbara Sienkiewicz wyznała, że Ania i Piotruś pytają ją o swojego ojca.

Co ciekawe, 69-latka jeszcze raz postanowiła uciąć te spekulacje. „To jest moja tajemnica i moja decyzja” – podkreśliła stanowczo Barbara Sienkiewicz.

O ile kobieta nie chce wypowiadać się odnośnie ojca swoich maluchów publicznie, to z Anią i Piotrusiem rozmawiała już na ten temat.

„Moje dzieci wiedzą, że był tata, był mężczyzną, który chciał mieć dzieci, że był ich tatą, ale z powodów, o których teraz nie powiem, nie ma taty. Mają tę podstawę psychiczną do tego, że są w pewnym sensie dowartościowane. W klasie moich dzieci jest sytuacja taka, że są dzieci, które mają tatę, ale i takie, które go nie mają. Myślę, że to jest dobry kierunek dla nich w tym momencie. Każdy etap życia potrzebuje innego wyjaśnienia, i to, co ja teraz mówię dzieciom na temat taty, za kilka lat będzie nieaktualne” – wytłumaczyła Barbara Sienkiewicz.

Przy okazji warto wspomnieć, iż na najstarszą matkę w Polsce spadła fala krytyki. Niektórzy oskarżyli kobietę, że jest samolubna i ze względu na swój wiek naraża dzieci na choroby genetyczne.

„Ania i Piotrek urodzili się zdrowi, dostali 10 pkt. w skali Apgar. Chęć bycia mamą nieraz jest tak silna, że pokonuje wszystkie bariery. Wszystkie, jeżeli się naprawdę chce” – wyjaśniła Barbara Sienkiewicz.

Jednocześnie kobieta dodała, że zanim zdecydowała się zajść w ciążę, przeszła wiele badań. „Pierwszy moment, kiedy zapragnęłam być mamą, pojawił się podczas rozmowy z moim lekarzem, który powiedział: „Pani ma młody wiek biologiczny”. Zdziwiłam się. I to na tyle mocno zostało w mojej psychice, że wiedziałam i czułam, że mam jeszcze czas. Czułam w 100%, że dam radę. Gdybym tego nie czuła, to na pewno bym nie realizowała do końca swojej decyzji i chęci. I tak się stało. Wbrew wiedzy niektórych lekarzy ginekologów” – zaznaczyła.

źródło: Super Express

Zobacz również: