gwałt w Warszawie

Polacy, którzy wypoczywają nad Bałtykiem, powinni zapoznać się z ważnym komunikatem, który właśnie opublikował Sanepid. Oto szczegóły komuniaktu Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Sanepid zabrał głos w sprawie sinic

Główny Inspektorat Sanitarny wydał pilny komunikat. Dokładnie rzecz biorąc Sanepid zabrał głos w sprawie sinic, które regualrnie pojawiają się w Bałtyku w województwie pomorskim.

Należy podkreślić, iż kontakt z sinicami może zakończyć się bardzo nieprzyjemnie. Biegunka, choroby układu pokarmowego, podrażnienia skóry i oczu – to tylko niekóre z dolegliwości, które mogą pojawić się po kąpieli w zbiorniku wodnym, w którym zakwitły sinice.

Niestety, praktycznie co roku raz Sanepid wydaje ostrzeżenia przed tymi cyjanobakteriami. Dodajmy, że sinice zakwitają w morzu podczas upałów. A teraz, jak wiemy, w naszym kraju panują wysokie temperatury. Zatem, czy plażowicze mają się czego obawiać?

Jak dowiedzieliśmy się z komuniaktu Sanepidu, Polacy wypoczywający nad Bałtykiem nie mają powodów do zmartwień. Główny Inspektorat Sanitarny przyznał, że w sobotę, 8 lipca woda we wszystkich kąpieliskach nad morzem i nad jeziorami w województwie pomorskim nadawała się do kąpieli.

Na szczęście pracownicy Sanepidu nie wykryli w morzu ani jeziorach zakwitów sinic. Niemniej turyści wypoczywający nad Bałtykiem powinni regularnie śledzić komunikaty Sanepidu.

źródło: Super Express

Zobacz również: