Iga Świątek
foto: YouTube

Znakomite wieści przekazała kibicom tenisa ziemnego Iga Świątek. Aktualnie najlepsza tenisistka na świecie bardzo uradowała swoich wielbcieli. Wszystko wyjaśnia filmik, który sportsmenka umieściła w mediach społecznościowych.

Iga Świątek zagra w stolicy Polski

22-latka gra w tej chwili w prestożowym Wimbledonie. Jednak w przerwie od meczów i treningów Iga Świątek nagrała wyjątkowy filmik. W wideo zawodniczka przekazała fanom pilną wiadomość, która z pewnością uraduje jej wielbicieli. Co takiego ogłosiła Polka?

Otóż Iga Świątek wyjawiła, iż już za dwa tygodnie pojawi się w ojczyźnie. Co istotne, zawodniczka weźmie udział w WTA 250 BNP Paribas Open. Tym samym polscy fani tenisa ziemnego będa mogli zobaczyć na żywo swoją ulubienicę.

„Bardzo się cieszę, że już nie długo będę miała okazję wziąć udział w BNP Paribas Warsaw Open. Jestem bardzo podekscytowana. W zeszłym roku była świetna atmosfera. Wiemy już, że przygotowania idą pełną parą, więc do zobaczenia niedługo w Warszawie. Bawcie się dobrze” – ogłosiła Iga Świątek we wspomnianym wideo.

Warto podkreślić, iż Turniej WTA 250 będzie trwał od 24 lipca do 31 lipca. Dodajmy, że mecze zostaną rozegrane na twardej powierzchni.

Należy wspomnieć, iż Iga Świątek nie tylko będzie uczestniczyła w turnieju jak każdy zawodnik. Polka została także ambasadorką tenisa.

„Poprzez swój udział chcę przede wszystkim promować tenis w naszym kraju. Ciągle jest wiele do zrobienia, aby była to dyscyplina coraz powszechniej oglądana i uprawiana. Wierzę, że dzięki mojej grze wielu ludzi obejrzy turniej na trybunach i w telewizji, a to sprawi, że część z nich bardziej zainteresuje się tą dyscypliną, a być może zdecyduje się jej nauczyć” – powiedziała 22-latka w jednym z wywiadów.

źródło: Pomponik

Zobacz również: