nie żyje aktorka

Smutna informacja obiegła media. Nie żyje ukochana żona Stanisława Tyma. Kobieta, podobnie jak jej mąż, związana była ze światem filmu.

Stanisław Tym stracił żonę

Właśnie pojawiła się przykra wiadomość. Nie żyje żona Stanisława Tyma. Anna Tym z domu Kokozow realizowała się jako scenograf. W latach 80-tych kobieta współpracowała z Teatrem Dramatycznym w Elblągu.

Co ciekawe, małżonka Stanisława Tyma wystąpiła w epizodzie w kultowego filmu „Miś”. Pani Anna zagrała tam pasażerkę w samolocie do Londynu, która prosi stewardesę o pomoc w wypełnieniu dokumentu. Dodajmy, że jej rola była dubbingowana przez Janinę Traczykówną.

Zmarła współpracowała również ze swoim mężem. Razem ze Stanisławem Tymem przez lata prowadziła działalność związaną z wystawianiem przedstawień artystycznych.

Warto wspomnieć, iż małżeństwo mieszkało z dala od dużego miasta. Tymowie żyli w małej wsi nieopodal jeziora Wigry w województwie podlaskim.

Tak naprawdę niewiele wiadomo o żonie Stanisława Tyma. Dziennikarze donieśli jedynie, iż kobieta chorowała. Stanisław Tym opiekował się nią dzielnie. Pani Anna odwdzięczała mu się tym samym, wspierając go w walce z rakiem żołądka.

„Dnia 4.07.2023 roku odeszła Nasza Kochana Siostra i Ciocia Anna Tym z domu Kokozow. Anulko, pewnie tam, gdzie jesteś znowu spacerujesz po łąkach, zbierasz poziomki, projektujesz wystawy i prowadzisz wesołe pogaduchy z Mamą…” – napisali w nekrologu najbliżsi zmarłej.

źródło: Super Express

Zobacz również: