córka Grażyny Szapołowskiej

Smutne wieści napłynęły zza oceanu. Nie żyje aktorka, którą polscy widzowie pamiętają z kultowego serialu „Moda na sukces”. Andrea Evans zmarła na skutek ciężkiej choroby.

„Moda na sukces” przyniosła jej sławę

Andrea Evans znana była głównie z ról w amerykańskich telenowelach. W Stanach Zjednoczonych największą popularność zyskała dzięki roli zbuntowanej nastolatki w „Tylko jedno życie”. Natomiast polscy widzowie mogą ją pamiętać z legendarnej „Mody na sukces”.

Aktorka zmarła 9 lipca w wieku 66 lat w swoim domu. Znana z „Mody na sukces” artystka od wielu lat zmagała się z chorobą nowotworową.

Informację o śmierci kobiety podał za pośrednictwem mediów społecznościowych aktor Don Carroll. Do przykrej wiadomości odniósł się również menedżer artystki Nick Leicht.

„Współpracowałem z Andreą przez siedem lat. Miała ogromny talent, a praca z nią była czystą przyjemnością” – napisał menadżer aktorki na Twitterze.

„Andreo, będzie mi Ciebie brakować. Mam na myśli nie tylko Twój niezwykły talent. Cieszę się, że miałem tak wspaniałą przyjaciółkę. Byłaś cudowną osobą i utalentowaną aktorką” – wyznał Leicht.

Kim była zmarła artystka?

Andrea Evans przyszła na świat 18 czerwca 1957 roku w Aurorze. Już jako młoda dziewczyna pojawiła się na szklanym ekranie. Późniejsza gwiazda „Mody na sukces” wystąpiła w roli statystki w filmie Briana De Palmy „Wściekłość”.

Jeszcze w tym samym roku kobieta zagrała w „Krainie Przebudzenia”. Popularność w Stanach Zjednoczonych przyniosła jej rola w operze mydlanej „Tylko jedno życie”. Aktorka występowała w niej do połowy lat dziewięćdziesiątych. Jak już wspomnieliśmy, Polacy mogą kojarzyć Andreę Evans z kultowej „Mody na sukces” oraz telenoweli „Passions”.

Pierwszym mężem zmarłej był Wayne Massey, którego poznała na planie „Tylko jednego życia”. Po trzech latach doszło do rozwodu. Drugim mężem gwiazdy „Mody na sukces” był Stephen Rodriguez. To właśnie z nim adoptowała córkę Kylie Lin Rodriguez.

źródło: Pomponik

Zobacz również: