Tadeusz Rydzyk
foto: YouTube

Dziennikarze jednego z portali internetowych ujawnili zaskakujące wieści. Okazało się, że do Tadeusza Rydzyka, a konkretnie do prowadzonych przez niego instytucji, popłynęły grube miliony złotych.

Tadeusz Rydzyk otrzymał kosztowne prezenty

Drogocenne prezenty zostały przekazane do Torunia. Do rąk Tadeusza Rydzyka trafił m.in. miecz z czasów Mieszka I. Artefakt ten miał kosztować około ćwierć miliona złotych. Skąd dyrektor Radia Maryja otrzymał tak drogi upominek?

„Miecz z czasów Mieszka I to nie jest jedyny „prezent”, który państwowe spółki przekazały muzeum pomysłu Tadeusza Rydzyka” – zaznaczyli dziennikarze popularnego serwisu internetowego.

Co ciekawe, minister aktywów państwowych Jacek Sasin sam potwierdził powyższą informację na Twitterze. „Wraz z Pawłem Majewskim prezesem Grupy Enea wręczyliśmy O. Tadeuszowi Rydzykowi miecz z czasów Mieszka I. Trafi on do Muzeum Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II w Toruniu” – napisał w mediach społecznościowych polityk PiS.

Wręczenie Tadeuszowi Rydzykowi tak drogiego prezentu wywołało burzę. Do całej sytuacji odniósł się wspomniany Jacek Sasin. „Państwowe spółki za rządów PiS realizują swoją społeczną misję, społeczną odpowiedzialność biznesu. Spółki Skarbu Państwa są dobrze zarządzane, zarabiają godnie” – wyjaśnił minister aktywów państwowych.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, miecz nie jest pierwszym historycznym prezentem dla muzeum, którego pomysłodawcą jest Tadeusz Rydzyk.

Należy podkreślić, iż wcześniej fundacja Lotos przekazała zbroję husarską z kolczugą. Dodajmy, że wartość zbroi z XVII wieku nie została podana do publicznej wiadomości.

Koniecznie trzeba zauważyć, że inne resorty również przekazują Tadeuszowi Rydzykowi pieniądze. Przykładowo Ministerstwo Edukacji i Nauki 9 mln zł, Ministerstwo Zdrowia 2,6 mln zł.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: