dziecko

Do dramatycznej sytuacji doszło w jednym z polskich miast. Dzięki pracownicy przedszkola wyszło na jaw, iż ojciec od dłuższego czasu bił 6-letniego syna. Kulisy gehenny chłopca porażają.

Dziecko obrywało od wyrodnego ojca skórzanym paskiem

Sąd Rejonowy w Piasecznie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 30-latka. Według ustaleń policji mężczyzna od 2021 roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoim 6-letnim dzieckiem. Teraz zwyrodnialec będzie miał poważne kłopoty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

O niepokojącej sytuacji policję z Piaseczna poinformował 19 czerwca br. jeden z pracowników przedszkola. Ze zgłoszenia wynikało, że dziecko jest najprawdopodobniej ofiarą przemocy domowej.

Na miejsce natychmiast przybyli funkcjonariusze. Policjanci rozmawiali z przedszkolanką, która zeznała, że w trakcie przebierania 6-letniego dziecka zauważyła na jego ciele ślady przemocy, zasinienia oraz krwiaki.

Co ciekawe, w placówce zjawili się też rodzice pobitego chłopca. 30-letni ojciec przyznał przed policjantami, iż poprzedniego dnia wymierzył dziecku karę. Dokładnie rzecz biorąc uderzył malucha skórzanym paskiem.

Warto odnotować, że wyrodny rodzic nie widział w swoim skandalicznym zachowaniu nic złego. „Został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji” – poinformowała asp. Magdalena Gąsowska z KPP w Piasecznie.

Odpowiednie kroki wobec mężczyzny podjął już Sąd Rejonowy w Piasecznie. Sędzia przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Na koniec należy przypomnieć, że za popełnione przestępstwo z art. 207 Kodeksu karnego człowiek ten może trafić za kraty na 5 lat.

Maltretowane dziecko do czasu wyjaśnienia sprawy znalazło się pod opieką pieczy zastępczej. Właśnie taką decyzję podjął piaseczyński sąd.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: