wypadek

Tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce w jednej z polskich miejscowości. W jego wyniku zginęła 20-latka. Kobieta była w zaawansowanej ciąży.

Wypadek miał miejsce na Pomorzu

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę wieczorem (15 lipca) na drodze w miejscowości Nowiec w powiecie sztumskim na Pomorzu. Dokładnie rzecz biorąc na jednej z miejscowych dróg osobowy volkswagenem z impetem uderzył w przydrożne drzewo.

W wyniku wypadku 21-letni kierowca w ciężkim stanie trafił do szpitala. Niestety pasażerka auta – 20-letnia kobieta w ciąży nie przeżyła tego zdarzenia.

Przykre wieści potwierdziła rzeczniczka sztumskiej policji, asp. szt. Karolina Kosmowska. Mundurowa przekazała, że zgłoszenie o wypadku wpłynęło do dyżurnego około godziny 20:00.

„Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy ustalili, że 21-letni kierujący volkswagenem prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w przydrożne drzewo” – poinformowała policjantka.

Jak już wspomnieliśmy, 21-letni kierowca odniósł poważne obrażenia. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala w Elblągu. Natomiast towarzysząca mu 20-letnia kobieta w zaawansowanej ciąży zmarła. Dodajmy, że na pomoc rannej wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

„Niestety, poszkodowanej nie dało się już pomóc. Kobieta zmarła, podobnie jak jej nienarodzone dziecko” – podała asp. szt. Kosmowskiej.

Aktualnie służby badają okoliczności tego tragicznego wypadku. Na miejscu zdarzenia długi czas działania wykonywała policja. Całość nadzorował prokurator. Przeprowadzono m.in. oględziny wypadku i sporządzono dokumentację fotograficzną.

źródło: Goniec

Zobacz również: