gwałt w Warszawie

Przypuszczalnie ta informacja wstrząsnęła polskim show-biznesem. Znanemu artyście Krzysztofowi S. prokuratura postawiła poważne zarzuty. Muzyk jazzowy i współtwórca programu dla dzieci „Tęczowy music box” miał wykorzystywać seksualnie osoby poniżej 15. roku życia.

Muzyk miał wykorzystywać dzieci podczas warsztatów muzycznych

Dziennikarze donieśli, iż Prokuratura Okręgowa w Warszawie 14 lipca 2023 roku złożyła w sądzie akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi S. Znany muzyk usłyszał zarzuty z art. 200 par. 1 Kodeksu karnego. Należy zaznaczyć, że dotyczą one seksualnego wykorzystania osoby poniżej 15. roku życia.

Sensacyjne wieści potwierdził rzecznik prasowy warszawskiej prokuratury prok. Szymon Branna. Dodajmy, że sobotnia decyzja wymiaru sprawiedliwości to dalszy ciąg sprawy, która ciągnie się już od grudnia 2022 r.

Właśnie w tamtym czasie muzyk został zatrzymany w związku z podejrzeniami o pedofilię. Koniecznie trzeba podkreslić, że Krzysztof S. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień w sprawie.

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Aleksandra Skrzyniarz podała szczegóły dotyczące zarzutów postawionych muzykowi.

Dokładnie rzecz biorąc, artysta miał dopuścić się haniebnych czynów w 2017 roku podczas odbywających się w Puławach warsztatów jazzowych organizowanych dla dzieci i młodzieży. Co ciekawe, oskarżony był jedną z osób organizujących to wydarzenie.

Jeśli prokuratura udowodni, że muzyk jest winny, grozi mu surowa kara. Za zarzucany mu czyn o charakterze pedofilskim może trafić za kratki na okres od 2 do 12 lat.

Na koniec warto zwrócić uwagę, że w 2018 r. pojawiły się pierwsze doniesienia jakoby muzyk miał dopuszczać się karygodnych czynów. Poniewać miały one mieć miejsce w latach 90-tych ubiegłego wieku, uległy już przedawnieniu.

„W toku śledztwa ustalono, że wszystkie czyny, poza jednym, o których zeznały pokrzywdzone osoby były już przedawnione w momencie powiadomienia o nich prokuratury. Zgodnie z Kodeksem postępowania karnego przedawnienie jest negatywną przesłanką procesową uniemożliwiającą kontynowanie postępowanie. Art. 17 § 1 pkt 6 Kodeksu postępowania karnego wprost wskazuje, że umarza się postępowanie, jeśli nastąpiło przedawnienie karalności” – wyjaśniła prok. Branna.

źródło: Super Express

Zobacz również: