wypadek

Smutne wieści napłynęły z województwa warmińsko-mazurskiego. W wyniku tragicznego wypadku nie żyje kobieta. 85-latka została potrącona przez 15-latka, który jechał na hulajnodze. 

Wypadek wydarzył się na oczach córki ofiary

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło pod koniec czerwca przy ul. 1 Maja w Iławie. Nieodpowiedzialny 15-latek jadąc hulajnogą elektryczną wpadł na idącą chodnikiem kobietę.

Wiele wskazuje na to, że wypadek zdarzył się z winy nastolatka. Kierujący hulajnogą nie ustąpił pierwszeństwa 85-letniej seniorce.

Niestety w wyniku wypadku staruszka odniosła poważne obrażenia głowy. Poszkodowana trafiła do szpitala. Jednakże po kilkunastu dniach pobytu w lecznicy zmarła nie odzyskawszy przytomności.

Sprawca wypadku – młody mieszkaniec Iławy będzie miał teraz spore kłopoty. Nastolatek będzie się musiał tłumaczyć przed sądem rodzinnym i nieletnich. Za popełniony czyn grozi mu kilka lat poprawczaka.

Przy okazji warto wspomnieć, iż zdaniem świadków wypadku 15-latek jechał hulajnogą po chodniku bardzo szybko. Co gorsza do zdarzenia doszło na oczach córki 85-latki. Panie spotkały się, gdyż zamierzały jechać uporządkować grób męża ofiary.

„Ona mamę reanimowała, bo jest znanym w Iławie lekarzem, a Danusia była lata dyrektorem szkoły, tu obok” – opowiedziała koleżanka z pracy zmarłej.

Zmarła ofiara wypadku została już pochowana. Pogrzeb kobiety odbył się w miniony czwartek, 20 lipca.

W związku z wypadkiem policjanci przypominają, że do kierowania hulajnogą elektryczną przez osoby w wieku od 10 lat do 18 lat wymagane jest posiadanie karty rowerowej lub prawa jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T.

źródło: Super Express

Zobacz również: