Tadeusz Rydzyk
foto: YouTube

Najbardziej znany duchowny w Polsce organizuje wielkie wydarzenie. Niebawem, bo na początku sierpnia, do Torunia przyjedzie tysiące pielgrzymów. Wszyscy oni będą wspólnie z Tadeuszem Rydzykiem świętować obchody „Dziękczynienia w Rodzinie”. Zapowiada się impreza pełna atrakcji.

Tadeusz Rydzyk zaplanował m.in. koncert zespołu Bayer Full

Niedługo, bo 5 sierpnia, odbędzie się wielkie wydarzenie organizowane przez Ojca Dyrektora oraz rodzinę Radia Maryja i TV Trwam. Dokładnie rzecz biorąc chodzi o wydarzenie pod nazwą „Dziękczynienie w rodzinie”.

Warto odnotować, iż to impreza ma charakter cykliczny. W ten sposób uczestnicy wydarzenia kolejny rok chcą podziękować za powstanie katolickich mediów redemptorystów, Akademię Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz za powstanie Sanktuarium pw. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. JPII.

Co ciekawe, w 2022 roku na imprezie organizowanej przez Tadeusza Rydzyka pojawili się m.in. samorządowcy z regionu toruńskiego oraz kilka tysięcy osób. W ubiegłym roku na imprezie gościł również minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

W tym roku wydarzenie ma także obfitować w liczne atrakcje. Organizatorzy z Tadeuszem Rydzykiem na czele na początek zaplanowali msze św. Nabożeństwo ma odprawić biskup Wiesław Śmigiel.

Następnie o godzinie 15:00 zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. Z kolei o godzinie 17:00 odbędą się nabożeństwo pierwszosobotnie i procesja różańcowa.

Oczywiście poza duchowymi punktami programu, uczestnicy mogą liczyć na całkiem świeckie rozrywki. Na zaproszenie Tadeusza Rydzyka do Torunia przybędzie zespół Bayer Full. Sławomir Świerzyński i jego ekipa zagrają dla rodziny Radia Maryja specjalny koncert.

Na toruńskiej scenie pojawią się także inni artyści. Wystąpią m.in. śląski kompozytor i piosenkarz Damian Hołecki oraz folkowy zespół z Podhala – Mała Armia Janosika.

źródło: o2.pl

Zobacz również: