nie żyje muzyk

Media podały właśnie bardzo przykrą wiadomość. Nie żyje gwiazda światowej muzyki Sinead O’Connor. 56-letnia artystka od lat zmagała się z zaburzeniami psychicznymi. Mało tego, w zeszłym roku przeżyła osobistą tragedię – śmierć syna.

Sinead O’Connor zasłynęła utworem „Noting compares 2 U”

Prawdopodobnie większość z nas kojarzy Sinead O’Connor jako wykonawczynię kultowego dziś utworu „Noting compares 2 U”.  Oczywiście artystka ma na swoim koncie również inne dokonania muzyczne, ale to właśnie ta piosenka na zawsze pozostanie w pamięci fanów.

Sinead O’Connor pochodziła z Irlandii. Kobieta była nie tylko piosenkarką, ale i autorką tekstów. Artystka nagrała łącznie dziesięć studyjnych płyt.

Co ciekawe, świat mówił nie tylko o dokonaniach muzycznych gwiazdy. Sinead O’Connor znalazła się na ustach ludzi z powodu kontrowersyjnego zachowania.

Dokładnie rzecz biorąc w 1992 r. wokalistka podarła w trakcie występu na żywo w amerykańskiej telewizji zdjęcie Jana Pawła II. Była to forma protestu przeciw zachowaniu hierarchów Kościoła katolickiego wobec skandali pedofilskich.

Niestety utalentowana gwiazda nie miała szczęścia w życiu prywatnym. 56-latka zmagała się z chorobą afektywną dwubiegunową oraz zaburzeniami osobowości typu borderline. U Sinead O’Connor lekarze zdiagnozowali także jeden z rodzajów zespołu stresu pourazowego i depresję.

W 2015 r. poddała się histerektomii, która była pokłosiem problemów ginekologicznych. Leczenie to wiele ją kosztowało. Jak przyznała w jednym z wywiadów, doprowadziło ją to pośrednio do pogłębienia zaburzeń psychicznych.

Jakby tego było mało, w ubiegłym roku pochowała 17-letniego syna. Shane Lunny popełnił samobójstwo. Chłopak zginął w bardzo tragicznych okolicznościach.

Sama Sinead O’Connor wyznała w mediach, iż Shane uciekł ze szpitala psychiatrycznego, w którym przebywał w związku z postępującymi zaburzeniami psychicznymi.

Dziś dowiedzieliśmy się, że życie irlandzkiej wokalistki dobiegło końca. Artystka zmarła 26 lipca 2023 w wieku zaledwie 56 lat. Jak na razie nie wiadomo, z jakiego powodu gwiazda zmarła.

źródło: Onet

Zobacz również: