Tadeusz Rydzyk
foto: YouTube

W sobotę 5 sierpnia w Toruniu odbędzie się ogromna impreza. Tadeusz Rydzyk po raz piętnasty organizuje wydarzenie zatytułowane „Dziękczynienie w rodzinie”. Zapowiada się wyśmienita zabawa pełna atrakcji. Tymczasem opinię publiczną zaintrygowała informacja dotycząca sponsorów eventu.

Tadeusz Rydzyk organizuje imprezę w rytmie muzyki góralskiej i disco polo

Zacznijmy od tego, iż impreza zatytułowana „Dziękczynienie w rodzinie” odbywa się co roku w Toruniu. W zabawie uczestniczy rodzina Radia Maryja i zaproszeni goście. Przykładowo w ubiegłym roku na wydarzeniu pojawił się m.in. minister edukacji Przemysław Czarnek, który wygłosił przemówienie na temat wychowania młodzieży.

W tym roku Tadeusz Rydzyk postanowił zorganizować event w sobotę 5 sierpnia. W jego programie odnajdziemy nie tylko uroczystą mszę świętą, ale i koncerty gwiazd muzyki góralskiej i disco polo.

Tadeusz Rydzyk zaprosił do występów zespół disco polo „Bayer Full” z liderem Sławomirem Świerzyńskim na czele. Ponadto w toruńskim amfiteatrze mają zagrać: piosenkarz Damian Holecki oraz góralska kapela Mała Armia Janosika. Wiele wskazuje zatem na to, że każdy fan Radia Maryja znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Przy okazji wyszło na jaw, kto sponsoruje imprezę organizowaną przez Tadeusza Rydzyka. Ta wiadomość zbulwersowała część opinii publicznej. Otóż „Dziękczynienie w rodzinie” wesprze finansowo jeden z państwowych koncernów strategicznych.

Dokładnie rzecz biorąc bogate w atrakcje wydarzenie wspomoże PKN Orlen Daniela Obajtka. Koncern zdecydował się być strategicznym partnerem zabawy.

Co ciekawe, pomoc Tadeuszowi Rydzykowi zaoferowały także inne podmioty. PZU, NFZ i Ministerstwo Zdrowia, Edukacji i Nauki oraz Aktywów Państwowych wesprą organizację tzw. „Miasteczka zdrowia”.

źródło: Goniec

Zobacz również: