nie żyje dziecko

Potworny wypadek wydarzył się podczas niedzielnego Tour de Pologne Amatorów. 69-letni kolarz wypadł z trasy wyścigu. Mężczyzna trafił do szpitala. Jego stan jest ciężki.

Wystartował 80. Tour de Pologne

Jubileuszowy, bo 80. wyścig Tour de Pologne 2023 rozpoczął się 29 lipca na pl. św. Marka w Poznaniu. Natomiast ostatni etap rywalizacji będzie miał miejsce 4 sierpnia w Krakowie.

Tymczasem za nami dwie pierwsze odsłony Tour de Pologne. Niestety w trakcie drugiego dnia zmagań doszło do potwornego wypadku z udziałem kolarza amatora.

Przy okazji warto wspomnieć, że trasa drugiego etapu, który rozegrano w niedzielę, 30 lipca, wiodła głównie przez Dolny Śląsk. Zawodnicy wystartowali z Leszna w województwie wielkopolkim, a finiszowali w Karpaczu w Dolnośląskiem.

Rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze podinsp. Edyta Bagrowska poinformowała, iż 69-letni kolarz wypadł z trasy w gminie Podgórzyn. „Na miejscu udzielana była mu pomoc. Został przetransportowany do szpitala” – zaznaczyła funkcjonariuszka.

Poszkodowanemu w wypadku pierwszej pomocy udzielił Zespół Ratownica Medycznego Jelenia Góra Sobieszów, załoga śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz medycy zabiezpieczający wyścig Tour de Pologne.

Niestety, wszystko wskazuje na to, iż stan poszkodowanego kolarza jest ciężki. Dodajmy, iż 69-letni mężczyzna brał udział w wyścigu Tour de Pologne Amatorów.

źródło: Eurosport

Zobacz również: