Jarosław Kaczyński
foto: YouTube

Wakacje w pełni. Sympatycy Prawa i Sprawiedliwości zastanawiają się, czy i w jaki sposób Jarosław Kaczyński spędzi swój urlop. Na ten temat wygadał się europoseł PiS. Ryszard Czarnecki zdradził, co zamierza robić w czasie urlopu.

Jarosława Kaczyńskiego czeka sporo obowiązków

W polskiej polityce mamy gorący okres. W końcu już jesienią odbędą się wybory parlamentarne. Z tego względu, sympatycy PiS martwią się o kondycję prezesa partii. Wszakże Jarosław Kaczyński ma już 74 lata.

Nieco uspokajające słowa padły z ust Ryszarda Czarneckiego. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości wygadał się, iż Jarosław Kaczyński planuje urlop. Aczkolwiek będzie on krótki. „Pan prezes będzie myślał na urlopie o kampanii i listach wyborczych, które muszą być zarejestrowane we wrześniu. I najpewniej konstrukcja list jest obecnie w głowie lidera naszego ugrupowania. Ostatnie szlify listy powstaną właśnie na jego krótkim urlopie” – powiedział przedstawiciel partii rządzącej.

Informację dotyczącą krótkiego urlopu Jarosława Kaczyńskiego w sierpniu potwierdził także inny poseł PiS. Anonimowo przekazał, iż prezes na urlopie zamierza jednocześnie wypoczywał i pracował.

Co ciekawe, taka sama sytuacja z wakacjami Jarosława Kaczyńskiego miała miejsce przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi.

Wybory parlamentarne odbędą się w październiku

Przy okazji warto przypomnieć, iż jesienią Zjednoczona Prawica zawalczy z opozycją o trzecią z rządu wygraną w wyborach do Sejmu i Senatu. Co prawda, prezydent Andrzej Duda nie podał jeszcze terminu wyborów, jednak wszyscy spodziewają się, że dojdzie do nich 15 października.

Zatem, jak widać, czasu jest niewiele. Nikogo nie powinno więc dziwić, że w tym roku politycy, w tym Jarosław Kaczyński, nie zrobią sobie długich sierpniowych wakacji.

źródło: Super Express

Zobacz również: