Iga Świątek
foto: YouTube

Fani tenisa ziemnego w naszym kraju mają spore powody do radości. Dokładnie chodzi o wielbicieli Igi Świątek. Wszystko stało się jasne po dopiero co zakończonym turnieju WTA w Warszawie.

Iga Świątek nadal jest liderką rankingu WTA

W niedzielę, 30 lipca, zakończył się turniej WTA w Warszawie. W rywalizacji triumfowała Polka – Iga Świątek. Podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego w finałowym meczu pokonała Niemkę Laurę Siegemund (6:0, 6:1).

Wygrana w Warszawie to 5. zwycięstwo 22-latki w obecnym sezonie, a 15. w karierze. To jednak nie wszystkie dobre informacje.

Okazuje się, że Iga Świątek utrzymała pozycję liderki w najnowszym notowaniu WTA. Polka cały czas pozostaje rakietą numer jeden na świecie. Mało tego, nasza tenisistka powiększyła przewagę nad swoją najgroźniejszą rywalką.

Dokładnie rzecz biorąc, po turnieju WTA w Warszawie Iga Świątek wyprzedza Białorusinkę Arynę Sabalenkę o 645 punktów. Z pewnością to znakomita wiadomość zwłaszcza, że jeszcze kilka tygodni temu istniało poważne ryzyko, iż Polka spadnie z pozycji liderki. Wcześniej tenisistki dzieliło bowiem tylko 470 punktów.

Na koniec warto zauważyć, iż podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego jest na szczycie listy WTA od 4 kwietnia 2022. To aż 70 tygodni. Od niedzieli wiemy już, że podobna sytuacja będzie także w kolejnym notowaniu.

Co ciekawe, szanse, aby Iga Świątek spadła z pozycji numer 1 po turniejach w Montrealu i Cincinnati, gdzie w najbliższym czasie Polka ma wystąpić, są niewielkie.

źródło: TVP Info

Zobacz również: