Dorota Stalińska
foto: YouTube

Z pewnością Dorota Stalińska należy do osób, które nie boją się wyrażać swoich opinii. Aktorka mówi wprost, co myśli, nawet jeśli to są kontrowersyjne poglądy. Ostatnio artystka ostro skrytykowała Prawo i Sprawiedliwość.

Dorota Stalińska komentuje decyzje PiS-u

W najnowszym wywiadzie Dorota Stalińska oceniła posunięcia obozu rządzących. Poza tym artystka poprosiła Polaków, aby poszli na wybory. Zwróciła się także bezpośrednio do wyborców Prawa i Sprawiedliwości.

Dorota Stalińska zaapelowała do osób, które głosują na PiS, aby nie dali się zwieść. Jednocześnie aktorka przyznała, iż po spektaklach, w których gra, zawsze namawia widzów, aby poszli na wybory.

„Reakcja ludzi jest na to wspaniała. To jest nasz głos środowiskowy. (…) To jest dla mnie najważniejsze, co mamy przed sobą” – podkreśliła Dorota Stalińska.

W trakcie wywiadu artystka stwierdziła, że jest załamana tym, jak teraz wygląda Polska. Według artystki to Prawo i Sprawiedliwość jest odpowiedzialne za obecną sytuację w kraju.

„Problemem jest to, że Polska popada w ruinę w każdej dziedzinie: gospodarczej, kulturalnej. Polska jest dewastowana przez nieodpowiednich ludzi u władzy. Niekompetentnych i okropnych. Poziom upadku debaty, sposobu rozmawiania. Jest okropnie. To zły czas” – zaatakowała rzadzących Dorota Stalińska.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, iż w czasie rozmowy z dziennikarką Dorota Stalińska odczytała wiersz, który znalazł się w jej tomiku poezji.

„Dla ciebie uśmiech najpiękniejszy włożyłam i jasne gwiazdy wpuściłam do oka. Dla ciebie księżyc we włosy wplotłam i stałam się nagle bardzo wysoka. Dla ciebie suknię z piany morskiej i z gwiazd wyczarowałam o świcie. Dla ciebie na stacji Mój Czas wyskoczyłam z pociągu życie. I teraz stoję na pustym peronie. Tęsknie wpatrzona w daleką przestrzeń. Mojego życia już nie dogonię. A ty odjechałeś i nie wiem, gdzie jesteś” – wyrecytowała aktorka.

Następnie Dorota Stalińska wyznała, komu chce zadedykować swój utwór.

„Ale teraz się zdziwisz, bo chciałam powiedzieć, komu dedykuję ten wiersz. Chcę im zadedykować, wszystkim miłośnikom PiS-u, którzy dali się uwieść, jak wiele panien również, obietnicom, pięknym słowom i wsiedli do tego PiS-owskiego pociągu. Mam do nich przesłanie, żeby póki czas z tego pociągu wysiedli, a ten czas ostateczny, to są nadchodzące wybory. Prośba: nie dajcie się zwieść, idźcie na wybory, macie szanse państwo zmienić Polskę. Bo to, że dostaniecie datki od swojego ulubieńca, to nie znaczy, że Polska się rozwija, wręcz przeciwnie, to oznacza, że Polska się zapada” – zaznaczyła artystka.

źródło: Plejada

Zobacz również: