abonament radiowo-telewizyjny kary

Niebawem wybory parlamentarne. Przypuszczalnie w związku z tym, rząd Prawa i Sprawiedliwości zamierza wesprzeć Polaków dodatkowymi pieniędzmi. Oto kto i na ile może liczyć.

Pieniądze trafią dla kolejnych grup społecznych

PiS zamierza zjednać sobie przed wyborami kolejne grupy społeczne. Zaledwie kilka tygodni przed planowanym głosowaniem rządzący zainteresowali się losem niektórych grup społecznych. Wszystko za sprawą uchwalonej właśnie nowelizacji ustawy okołobudżetowej.

Kto skorzysta ze zmian w przepisach? Po pierwsze, na dodatkowe pieniądze mogą liczyć polscy nauczyciele. Pedagodzy mają otrzymać dwa rodzaje wsparcia finansowego.

Pierwszy z nich to dodatek z okazji 250. rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej. Nagroda, która ma wynieść 1125 zł, ma zostać wypłacona wszystkim nauczycielom. Warunkiem jest to, aby pozostawali w stosunku pracy w szkole na dzień 20 września 2023 r.

Dodajmy jednak, że pieniądze nie będą wypłacone tym, którzy w okresie od dnia 1 września 2023 r. do dnia 20 września 2023 r. będą przebywać nieprzerwanie na urlopie bezpłatnym.

Drugi rodzaj wsparcia dla nauczycieli to bon w wysokości 2500 tysiąca złotych. Te pieniądze będzie można przeznaczyć na zakup laptopa. Co ciekawe, w przypadku komputera w wyższej cenie, różnicę nauczyciel będzie musiał pokryć z własnej kieszeni.

Warto podkreślić, iż na pieniądze przed wyborami mogą liczyć także pracownicy budżetówki. Osoby zatrudnione w sektorze publicznym mogą spodziewać się wzrostu płac w wysokości 7,8%.

Należy zwrócić uwagę, iż nie każdy urzędnik będzie mógł liczyć na dodatkowe pieniądze. O tym kto i ile dostanie zdecydują dyrektorzy danych instytucji. Według dziennikarzy, średnio na etat przypadnie około 1,1 tys. zł brutto.

W końcu dodatkowe pieniądze otrzymają także sędziowie. W ich przypadku wsparcie będzie miało charakter jednorazowy. Przedstawiciele mediów donieśli, iż sędziowie Trybunały Konstytucyjnego zyskają nawet 4 tys. złotych.

źródło: Goniec

Zobacz również: