Tadeusz Rydzyk
foto: YouTube

Nie od dziś wiadomo, że Tadeusz Rydzyk sympatyzuje z Prawem i Sprawiedliwością. Z tego powodu mogą nieco zszokować jego ostatnie słowa. Ojciec Dyrektor skrytykował bowiem jednego z czołowych polityków PiS.

Tadeusz Rydzyk krytykuje Przemysława Czarnka

Dyrektor Radia Maryja chętnie chwali partię rządzącą i równie ochoczo krytykuje opozycję. Jednak to, co powiedział ostatnio na antenie swojego radia, może dość mocno zaskoczyć wielbicieli partii Jarosława Kaczyńskiego.

Słynny redemptorysta gościł ostatnio w studiu „Rozmów niedokończonych” kilku znanych polityków związanych z PiS. Mowa o ministrze aktywów państwowych Jacku Sasinie, prezesie Izby Gospodarczo-Handlowej Andrzeju Jaworowskim oraz wiceministrze obrony narodowej Michale Wiśniewskim.

Tadeusz Rydzyk poruszył temat zbliżających się dużymi krokami wyborów parlamentarnych. Duchowny zasugerował na kogo zamierza zagłosować w październiku. „Chyba każdy się domyśli. Nie jakieś małe partyjki, które podskakują” – zaznaczył Ojciec Dyrektor.

Niespodziewanie Tadeusz Rydzyk wyraził swoje zastrzeżenia w stosunku do polityków Prawa i Sprawiedliwości. Oto, co nie spodobało się najpopularniejszemu księdzu w naszym kraju.

Szef Radia Maryja wyjaśnił, iż nie podoba mu się, że należąca do jego Fundacji Lux Veritatis Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu cały czas czeka na zatwierdzenie kierunku lekarskiego. W związku z tym, zaatakował czołowego polityka PiS. Mowa o ministrze edukacji i nauki Przemysławie Czarnku.

„Przepraszam, że tak przy panach powiem, ale nawet, powiedziałbym, nie zawsze nam to tak idzie, jak innym obywatelom idzie w tych urzędach. Ja bardzo szanuję pana ministra Czarnka, ale – pierwszy raz to mówię – jestem do pewnego stopnia rozczarowany. Tak długo prosimy o wydział lekarski… Jeżeli robimy błędy jakieś w dokumentach, to niech nam powiedzą. Od czego ma tych dyrektorów? A jak ma tych dyrektorów do niczego, to przegonić to! Przegonić, to nie jest synekura, że będzie sobie siedział. Każdy ma pracować dobrze. My w Radiu Maryja nie trzymamy szkodników czy takich, którzy nam jakoś tak wkładają kij w szprychy” – powiedział na antenie radia Tadeusz Rydzyk.

źródło: Super Express

Zobacz również: