nie żyje dziecko

Smutne wieści napłynęły z Maroko. To położone w północno-zachodniej Afryce państwo nawiedziło najsilniejsze trzęsienie ziemi w historii kraju. Służby informują o setkach zabitych i rannych.

Trzęsienie ziemi zabiło setki osób

W Maroko uderzyło potężne trzęsienie ziemi. Przykrą wiadomość potwierdziło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych tego kraju. O skali tragedii świadczy liczba zabitych. Według marokańskiej telewizji zginęły 632 osoby, a 329 zostało rannych.

Co ciekawe, początkowo Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Maroka przekazało, iż jest 296 ofiar śmiertelnych. Większość z tych ludzi miała zginąć w trudno dostępnych obszarach górskich.

Należy zwrócić uwagę, że epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się w okolicach Marrakeszu w prowincji Al-Haouz. Z kolei hipocentrum na głębokości 18,5 km.

Krajowe Centrum Badań Naukowych i Technicznych (CNRST) z siedzibą w Rabacie poinformowało, że trzęsienie ziemi nawiedziło kraj o godz. 23:11 lokalnego czasu i miało 7 stopni w skali Richtera. 19 minut później wystąpiły wstrząsy wtórne o sile 4,9 stopni w skali Richtera.

Relacje dziennikarzy z miejsca dramatu porażają. „Mieszkańcy Marrakeszu, położonego blisko epicentrum trzęsienia ziemi relacjonowali, że na starym mieście, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zawaliły się niektóre budynki” – doniósł Reuters.

„Ziemia trzęsła się przez około 20 sekund. Drzwi same się otwierały i zamykały, gdy zbiegałem na dół z drugiego piętra” – powiedział z kolei jeden ze świadków trzęsienia ziemi.

Media z Maroka są zgodne, iż jest to najpotężniejsze trzęsienie ziemi, jakie do tej pory nawiedziło ten kraj.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: