Iga Świątek
foto: YouTube

Najlepsza polska tenisistka zabrała głos na temat październikowych wyborów. Iga Świątek szczerze i jasno wypowiedziała się w tym dość gorącym temacie. 

Iga Świątek o tegorocznych wyborach parlamentarnych

Była liderka rankingu WTA w dniu 18 września uczestniczyła w konferencji prasowej w Warszawie. Spotkanie z mediami odbyło się tuż przed wyjazdem Igi Świątek na turniej WTA 1000 w Pekinie.

W trakcie briefingu prasowego jeden z dziennikarzy zapytał gwiazdę tenisa ziemnego o to, czy zamierza głosować w trakcie październikowych wyborów parlamentarnych.

Iga Świątek udzieliła jasnej i szczerej odpowiedzi. Słowa 22-latki nie pozostawiły cienia wątpliwości, co do tego, jakie jest jej stanowisko.

Tenisistka nie kryła, że pójdzie na jesienne wybory parlamentarne. Choć Iga Świątek zaznaczyła, że zamierza skorzystać ze swojego prawa od głosu, to nie zdradziła na kogo zagłosuje. Sportsmenka jasno wyjaśniła swoje stanowisko.

„Pozostaję apolityczna, więc chciałabym żebym moim tenisem łączyła ludzi. Gdybym wypowiedziała się politycznie, powiedziała na kogo głosuję, to byłby wielki podział w kraju niż to łączenie” – wytłumaczyła Iga Świątek w rozmowie z dziennikarzami.

„Nie będę teraz się wypowiadać o polityce. Zdążyliście zauważyć, że pozostaję apolityczna, więc chciałabym żebym moim tenisem łączyła ludzi. Gdybym wypowiedziała się politycznie, powiedziała na kogo głosuję, to byłby wielki podział w kraju niż to łączenie (…) Zagłosuję, bo uważam to za obywatelski obowiązek i myślę, że każdy świadomy Polak powinien tak zrobić i ogromnie do tego zachęcam” – stwierdziła Iga Świątek.

źródło: Super Express

Zobacz również: