policja

Do bulwersującego zdarzenia z udziałem czołowego polityka Platformy Obywatelskiej doszło w Katowicach. Borys Budka został pobity. Oto szczegóły przykrego incydentu.

Platforma Obywatelska budzi skrajne emocje

Niepokojące zdarzenie miało miejsce przed godziną 12:00, 22 września na podziemnym parkingu w Galerii Katowickiej. Dziennikarze donieśli, iż do ataku i pobicia doszło, gdy polityk Platformy Obywatelskiej wysiadał ze swojego samochodu.

„Na pewno został uderzony, uszkodzono mu telefon komórkowy. Podobno jeden z atakujących został już namierzony przez policję” – przekazał działacz Platformy Obywatelskiej mediom.

Warto zaznaczyć, iż Borys Budka złożył już zeznania na policji w sprawie pobicia. Z kolei mundurowi mieli już odnaleźć jedną z osób zaangażowanych w pobicie polityka Platformy Obywatelskiej.

Sam Borys Budka zabrał już głos w sprawie incydentu. Przedstawiciel Platformy Obywatelskiej potwierdził zajście i opisał, co się dokładnie wydarzyło.

„Zostałem zaatakowany w galerii handlowej w centrum Katowic przez faceta, który wykrzykiwał do mnie hasła typu „Ty Niemcu”, „Ty nazisto”, „Ty świnio Tuska”. I kiedy chciałem to nagrać, żeby udokumentować tą napaść, zniszczył mi telefon. Odepchnął mnie, zniszczył telefon mój” – powiedział polityk Platformy Obywatelskiej.

Poseł Koalicji Obywatelskiej dodał, że interwencja służb była skuteczna. „Natomiast wspólnie z policją szybko go złapaliśmy. Policja zachowała się profesjonalnie. W ciągu minuty złapaliśmy tego faceta” – zaznaczył Borys Budka.

Przy okazji polityk Platformy Obywatelskiej zaapelował do prezesa Prawa i Sprawiedliwości. To właśnie Jarosław Kaczyński jest, według Borysa Budki, odpowiedzialny za nagonkę na polityków opozycji.

„To była typowa napaść polityczna. Mam jedno żądanie do Kaczyńskiego i jego ludzi, żeby natychmiast zaprzestali tej nagonki, wyzywania, bo to może skończyć się tragedią. Żądam od Kaczyńskiego, żeby zaprzestał siania nienawiści, bo może skończyć się tragedią to wszystko” – stwierdził polityk Platformy Obywatelskiej.

źródło: Super Express

Zobacz również: