TVP
foto: YouTube

Niepokojące wieści napłynęły w sprawie flagowej imprezy organizowanej przez TVP. Mowa o „Sylwestrze Marzeń”, który od lat cieszy się sporą popularnością. 

TVP zmieni lokalizację Sylwestra?

Przed szefostwem Telewizji Publicznej pojawiło się nie lada wyznanie. Okazuje się bowiem, że kojarzony od wielu lat z Zakopanem „Sylwester Marzeń”, może nie odbyć się w stolicy polskich Tatr.

Przypomnijmy, że wydarzenie to organizowane przez TVP od 2016 roku regularnie odbywało się w Zakopanem. Wyjątkiem był tylko rok 2020, kiedy to z powodu obostrzeń impreza miała miejsce w Ostródzie.

Chociaż teoretycznie do Sylwestra pozostało jeszcze sporo czasu, to pewne przygotowania powinny rozpocząć się już teraz. Mowa o kwestiach formalnych. Tymczasem fanów TVP może czekać małe rozczarowanie. Według mediów, tegoroczna zabawa może nie obyć się w stolicy Tatr.

Głos w sprawie zabrała główna specjalistka wydziału kultury fizycznej i komunikacji społecznej Urzędu Miasta Zakopanego. Agata Pacelt-Mikler zdradziła, że jak na razie nikt z TVP nie zasygnalizował chęci organizacji imprezy w tym mieście. Jest to o tyle zaskakujące, że de facto czasu na przygotowanie wszystkiego jest coraz mniej.

„Żadne rozmowy nie są jeszcze prowadzone. Organizator główny, czyli Telewizja Polska nie zwróciła się do nas do tej pory. Myślę, że trzeba poczekać do wyborów, wtedy się wszystko rozstrzygnie, natomiast jeśli Telewizja Polska ma jakieś plany, to pewnie lada moment taka rozmowa z panem burmistrzem się odbędzie” – wyjaśniła urzędniczka.

Co ciekawe, nie wszyscy są entuzjastami organizacji „Sylwestra Marzeń” w stolicy polskich Tatr. „Jest to na poziomie pana prezesa telewizji i pana burmistrza Zakopanego. Dotychczasowe imprezy cieszyły się dużym powodzeniem, więc z naszej strony zainteresowanie sylwestrem jest, choć oczywiście mamy też głosy przeciwne. Decyzja jednak w dużej mierze zależy do Telewizji Polskiej” – podkreśliła przedstawicielka zakopiańskich władz.

Zatem jak widać, póki co, nie wiadomo, gdzie odbędzie się tegoroczna zabawa sylwestrowa pod patronatem TVP.

źródło: Pomponik

Zobacz również: