aktor-Klanu-pedofilia
foto: zdjęcie poglądowe

Środowisko artystyczne jest w szoku. Aktor znany z kilku popularnych seriali, w tym z legendarnego „Klanu”, został oskarżony o ohydne przestępstwo. Mężczyzna usłyszał zarzut pedofilii.

„Klan” to jeden z seriali, w których zagrał oskarżony

Bartłomiej M. to znany w środowisku aktor. Artysta ma na swoim koncie role w takich produkcjach jak „Klan”, „Plebania”, „Barwy szczęścia” oraz „Komisarz Alex”. Poza tym, widzowie mogą go kojarzyć z kilku głośnych filmów. Mowa o „Kobietach mafii”, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” i „Popiełuszko. Wolność jest w nas”.

Warto dodać, że aktor znany z „Klanu” był także działaczem Prawa i Sprawiedliwości. Bartłomiej M. aż dwukrotnie kandydował do Sejmu z listy PiS.

Należy podkreślić, iż proces oskarżonego o pedofilię mężczyzny trwa od listopada 2022 roku. Jednak właśnie teraz pojawiły się nowe informacje w tej sprawie.

„Przed warszawskim sądem rozpocznie się od początku proces oskarżonego o pedofilię Bartłomieja M., aktora i byłego kandydata PiS w wyborach do Sejmu” – donieśli dziennikarze znanej rozgłośni radiowej.

Redaktorzy Radia Zet zwrócili uwagę, że treść aktu oskarżenia wobec gwiazdora „Klanu” jest ohydna. Znalazło się w nim aż „14 zarzutów przeciwko wolności seksualnej, w tym popełnienie dziewięciu gwałtów”.

Głos w sprawie zabrała przedstawicielka wymiaru sprawiedliwości. Kobieta wyjaśniła, dlaczego proces aktora „Klanu” rozpocznie się od nowa.

„Z uwagi na zmianę składu orzekającego konieczne będzie otwarcie przewodu sądowego, co wynika z obowiązującej w procesie karnym zasady niezmienności składu orzekającego” – wytłumaczyła w rozmowie z dziennikarzami rzeczniczka Sądu Okręgowego w Warszawie Mirosława Chyr.

„U podstaw tej decyzji leży pismo przekazane sądowi pod koniec sierpnia przez ławniczkę zasiadającą w składzie orzekającym” – wyjawiła rzeczniczka. Jak dodała, kobieta miała wnioskować o zwolnienie na około dwa miesiące.

źródło: Super Express

Zobacz również: