Władimir Putin
foto: YouTube

Sensacyjna wiadomość obiegła media. „Władimir Putin nie żyje” podał w piątek, 27 października rano na telegramowym kanale Generał SWR. To kolejna szokująca informacja podana przez człowieka, który przypuszczalnie jest byłym generałem Służb Wywiadu Zagranicznego Rosji. Czy to prawda?

Władimir Putin miał umrzeć w czwartek 26 października

W mediach społecznościowych pojawił się news, z którego dowiadujemy się, iż 71-letni przywódca Rosji zmarł w dniu wczorajszym. „Wczoraj po południu stan zdrowia prezydenta Rosji Władimira Putina zaczął się gwałtownie pogarszać. Około godziny 20 czasu moskiewskiego dyżurujący lekarze wezwali dodatkowy zespół, który po przybyciu na miejsce w ciągu piętnastu minut rozpoczął reanimację prezydenta, wówczas stan Putina był krytyczny. O godzinie 20.42 czasu moskiewskiego lekarze przerwali reanimację i stwierdzili zgon prezydenta” – podał Generał SWR.

Na kanale byłego generała Służb Wywiadu Zagranicznego Rosji opublikowano szczegóły dotyczące tego, co miało się wydarzyć zaraz po śmierci Władimira Putina.

„Po poinformowaniu o zdarzeniu funkcjonariuszy ochrony pełniących dyżur przy drzwiach na osobisty rozkaz Dmitrija Kochniewa zablokowano pomieszczenie w rezydencji prezydenckiej we Wałdaju, które zostało zamienione na oddział intensywnej terapii, na którym zmarł Putin. Lekarze pozostali zamknięci przy zwłokach prezydenta. Funkcjonariusze ochrony nakazali lekarzom spokój, ciszę i czekanie. Kochniew wykonuje instrukcje sekretarza Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Nikołaja Patruszewa. Na rozkaz Kochniewa wzmocniono także bezpieczeństwo sobowtóra prezydenta. Teraz rozstrzyga się wiele kwestii, w tym przyszłe losy lekarzy” – doniósł były wojskowy.

To jednak nie wszystkie sensacyjne wieści. Podobno w tej chwili na Kremlu trwają gorączkowe negocjacje „w sprawie utworzenia koalicji przedstawicieli proputinowskich elit pod przewodnictwem Nikołaja Patruszewa, aby zachować obecny reżim i wykorzystać sobowtór Putina w wizerunku prezydenta”. 

„Ale!!! Jeśli za życia Putina można było bez problemu posłużyć się sobowtórem, w skrajnych przypadkach udało się przedstawić prawdziwego, to po jego (Putina) śmierci jakakolwiek próba udawania sobowtóra jako prezydenta jest zamachem stanu! Na krótko przed śmiercią prezydenta, gdy było już wiadomo, że umiera, rozważano możliwość wprowadzenia Putina w śpiączkę farmakologiczną z zachowaniem świeżego trupa, tak aby po wyraźnym ustaleniu z następcą i sprawnym przeniesieniu władzy, przedstawić społeczeństwu świeżo zmarłego, przy czym ta opcja, ze względu na śmierć, która już nastąpiła, znika” – dodał generał SWR.

Koniecznie należy podkreślić, iż póki co strona rosyjska nie potwierdziła sensacyjnych doniesień. Jest zgoła odwrotnie. Rzecznik prezydenta Dmitrij Pieskow stwierdził, że informacja o śmierci dyktatora to „absurdalna bzdura”.

źródło: Super Express

Zobacz również: