nie żyje żeglarz

Polskie media są w żałobie. Nie żyje wybitny dziennikarz Marek Borowiec. Mężczyzna był legendą Polskiego Radia. Niewątpliwie Jego odejście to wielka strata dla całego środowiska.

Dziennikarz odszedł w wieku 70 lat

Informacja o śmierci dziennikarza pojawiła się w mediach społecznościowych. Podali ją m.in. koledzy zmarłego z Radia Szczecin. To głównie mieszkańcy tego miasta znakomicie znali niepodrabialny głos mężczyzny.

Dziennikarz prowadził zarówno audycje radiowe, jak i użyczył swojego głosu w komunikacji miejskiej. Dokładnie rzecz biorąc, Marek Borowiec zapowiadał przystanki, na których zatrzymują się szczecińskie autobusy i tramwaje.

Jak już wspomnieliśmy, zmarły dziennikarz był prawdziwą legendą polskiego radia. Od 1981 do 2021 roku pracował w Radiu Szczecin.

„Przez lata był znany słuchaczom przede wszystkim jako ekspert od motoryzacji i ruchu drogowego, prowadząc audycję Auto Radio, czy Lato Kierowców. O śmierci powiadomiła nas rodzina zmarłego. W tym roku skończył 70 lat”  – przekazali w specjalnym komunikacie koledzy Marka Borowca.

W mediach społecznościowych zmarłego kolegę wspomniał także dziennikarz Michał Elmerych. „Jego głos w Szczecinie znali wszyscy. Kierowcy z codziennych serwisów auto radia i Lata Kierowców. Pasażerowie komunikacji z autobusów i tramwajów. Odszedł Marek Borowiec” – rozpoczął swój wpis mężczyzna. 

„Były lata kiedy siedzieliśmy biurko w biurko w Radiu Szczecin. Poranne dyżury z Nim były zawsze ekscytujące. Nie był nieskazitelny, ale był dobrym kolegą. Zimą 2021 roku prawie w tym samym czasie trafiliśmy do dwóch różnych szpitali. Spotkaliśmy się jeszcze później w jego mieszkaniu na piwie. Wczoraj pomyślałem: muszę zadzwonić do Marka. Nie zdążyłem” – kontynuował.

„Marek to nie tylko samochody, to także opowieści o żonie, wnuczce, działce, rybach. Pasja do skoków narciarskich i siatkówki. Magazyn „Pulsar”, „Studio Bałtyk”, „Zapraszamy do Trójki”. Relacje z wizyty Jana Pawła II w Szczecinie. Niech spoczywa w pokoju” – zakończył swój wpis Elmerych.

źródło: Super Express

Zobacz również: