Katarzyna Figura
foto: YouTube

Znana polska aktorka Katarzyna Figura przyznała, że jest nieuleczalnie chora. Artystka opowiedziała o walce z podstępnym schorzeniem w jednym z wywiadów. Gwiazda nie kryła, że choroba mocno utrudnia jej życie.

Katarzyna Figura choruje na cukrzycę

Bez wątpienia artystka ma za sobą wiele trudnych przeżyć. Chodzi głównie o jej małżeństwo z Kaiem Schoenhalsem, które zakończyło się w atmosferze skandalu. Jak się okazało, Katarzyna Figura zmaga się w swoim życiu również z nieuleczalną chorobą.

Gwiazda opowiedziała o niej w jednym z wywiadów. Przypuszczalnie wyznanie dotyczące kłopotów zdrowotnych było konsekwencją plotek i spekulacji, które narosły ostatnio wokół jej osoby.

Otóż wielbiciele Katarzyny Figury zauważyli, że aktorka ma na ramieniu plastikową naklejkę. Ten szczegół mocno zaintrygował fanów artystki, którzy zaczęli martwić się o jej stan zdrowia.

W najnowszym wywiadzie 61-latka rozwiała wszelkie wątpliwości na ten temat. Kobieta powiedziała wprost, iż cierpi na nieuleczalną, a zarazem groźną chorobę.

„Mam cukrzycę. (…) Stosunkowo niedawno się dowiedziałam, że ta cukrzyca potrzebuje spokoju. Muszę nad tym systemem nerwowym bardzo panować” – wyznała Katarzyna Figura.

Jednocześnie artystka wyjaśniła, że naklejka, którą chowa pod ramieniem, jest urządzeniem do pomiaru poziomu glukozy. Tego typu sprzęt umożliwia jej monitorować zmiany zachodzące w organizmie.

„Skanuję i mam 110. Jest dobrze. To jest taki wręcz zakres bardzo bezpieczny. Czyli nie mam stresu spotykając i rozmawiając się z tobą, z państwem i jestem zdrowa” – podkreśliła Katarzyna Figura.

Gwiazda filmowa wspomniała także, że z cukrzycą żyje od dawna. Dodała również, iż z tym samym problemem zmagał jej ojciec.

„W ogóle problem cukrzycy jest mi dobrze znany, ponieważ mój tata był diabetykiem. Zmarł prawie cztery lata temu na raka. Gdy miał około pięćdziesiątki okazało się, że choruje na cukrzycę. Musiał przyjmować insulinę i używać glukometru” – zdradziła aktorka.

„Wtedy nie rozumiałam, dlaczego zawsze ma przy sobie coś do przegryzienia. Nie rozumiałam także jego problemów emocjonalnych, które były wynikiem choroby. Zrozumiałam dopiero po latach, gdy dotknęły także mnie” – uzupełniła 61-letnia artystka.

źródło: Jastrząb Post

Zobacz również: