Iga Świątek
foto: YouTube

Ręce same składają się do oklasków, gdy dowiadujemy się, co zrobiła Iga Świątek. Wielbiciele Polki nie kryją zadowolenia. Na takie wieści czekaliśmy z utęsknieniem. W przeciwieństwie do rywalek naszej tenisistki.

Iga Świątek coraz bardziej ucieka rywalkom

Ostatnimi czasy polska zawodniczka prezentuje wyborną formę. Kibice nie kryją zadowolenia. Dzięki wysokiej dyspozycji, a także słabszej formie rywalek, doszło do niezwykle korzystnej sytuacji.

Dokładnie chodzi o ranking WTA. Po meczu Igi Świątek z Eliną Svitoliną różnica punktowa między Polką a drugą w tabeli Białorusinką Aryną Sabalenką powiększyła się. W tej chwili przewaga Polki jest ogromna.

Przypomnijmy, że Iga Świątek pokonała w trzeciej rundzie turnieju w Dubaju wspomnianą Ukrainkę 6:1, 6:4. Można powiedzieć, że tym samym zrewanżowała się rywalce, która pokonała ją w ćwierćfinale Australian Open.

Z takiego obrotu spraw najmniej może być zadowolona Aryna Sabalenka. Białorusinka specjalnie zrezygnowała z zawodów WTA w Dausze, aby przygotować się do turnieju w Dubaju. Tymczasem w największym mieście w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wiceliderce rankingu zupełnie się nie powiodło. Odpadła sensacyjnie już w pierwszym swoim spotkaniu. Reprezentantka Białorusi uległa Donnie Vekić 7:6, 3:6, 0:6.

Biorąc to wszystko pod uwagę, Iga Świątek wypracowała sobie aż 1205-punktową przewagę nad swoją największą rywalką – Arynę Sabalenkę. Ponieważ Polka cały czas gra w dubajskim turnieju, istnieje spora szansa na powiększenie tej różnicy o kolejne „oczka”. Jeśli nasza tenisistka wygra całe zawody, będzie miała na koncie 10 715 punktów. To zapewni jej utrzymanie pozycji numer 1 w rankingu WTA przez cały najbliższy miesiąc.

źródło: Goniec

Zobacz również: