gwałt w Warszawie

Przed mieszkańcami stolicy trudny, pełen nerwów dzień. 27 lutego do Warszawy zjadą rolnicy z całej Polski. Szacuje się, że może być ich nawet 50 tysięcy. Oto jakie miejsca lepiej omijać szerokim łukiem w dzisiejszy wtorek.

Warszawa będzie się zmagać ze sporymi utrudnieniami

Od 20 lutego trwa ogólnopolski protest rolników. Mieszkańcy wsi strajkują z powodu wprowadzenia w życie niekorzystnych dla nich regulacji prawnych. Chodzi o tzw. Zielony Ład oraz ograniczanie hodowli w Polsce. Rolnikom nie podoba się również to, że Komisja Europejska przedłużyła bezcłowy import towarów z Ukrainy do 2025 roku.

27 lutego mieszkańcy wsi znów będą blokować drogi w całym kraju. Wydaje się jednak najpoważniejsza sytuacja wystąpi w Warszawie. To właśnie do tego miasta zjadą się w dzisiejszy wtorek rolnicy z całej Polski. Przewiduje się, iż na stołecznych ulicach może się pojawić nawet 50 tys. ludzi. Co ciekawe, w stolicy zjawią się także przedstawiciele innych branż. Mowa o myśliwych i górnikach.

Niewątpliwie strajk dotknie przede wszystkim kierowców, którzy muszą uzbroić się w cierpliwość i przygotować na to, że drogi w Warszawie będą zablokowane. Tym bardziej, że organizatorzy protestu ostrzegają, że zrobi się gorąco. Przedstawiciele NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” nie kryją, że 27 lutego można się spodziewać w Warszawie wszystkiego. „Nastroje są bojowe. Autokary jadą z całej Polski” – przyznał szef Związku Tomasz Obszański.

Początek protestu w Warszawie zaplanowano na godz. 11:00 na placu Defilad. Strajk będzie miał charakter przemarszu, ponieważ do stolicy nie można wjechać pojazdami rolniczymi.

Z placu Defilad strajkujący udadzą się w okolice Sejmu. Poza tym, niezadowoleni mieszkańcy polskich wsi przejdą przez centrum miasta oraz pod kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Poniżej można zapoznać się z mapką, która obrazuje szczegółową trasę protestu rolników. Są to ul. Emilii Plater, Aleje Jerozolimskie, rondo de Gaulle’a, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży, ul. Wiejska, gmach Sejmu RP, ul. Piękna, Aleje Ujazdowskie, siedziba Premiera. Koniec przemarszu ustalono na godz. 15:00.

Poza Warszawą, rolnicy zamierzają dziś strajkować w innych częściach kraju. Tradycyjnie wiele dróg będzie zablokowanych. Kierowcy muszą zatem przygotować na ogromne utrudnienia w ruchu.

Warto wspomnieć, iż protesty rolników rozpoczynają się zazwyczaj o godz. 10:00 lub 11:00. Aczkolwiek w niektórych miejscach blokady pojawią się już od godz. 6:00. Strajk kończy się najczęściej około godz. 16:00 lub 17:00. W części miast trzeba jednak liczyć się z utrudnieniami w ruchu nawet do 22:00.

źródło: Fakt

Zobacz również: