papież Franciszek

Wierni na całym świecie nie kryją niepokoju. Właśnie wyszło na jaw, iż papież Franciszek został w środę przewieziony do szpitala. Informację podały włoskie media. Nieco później komunikat wydała Stolica Apostolska. Co dzieje się z Ojcem Świętym?

Papież Franciszek przeszedł kontrolę lekarską

„Papież Franciszek trafił do szpitala w Rzymie” – przekazała dziś włoska agencja informacyjna ANSA. Ta wiadomość zaniepokoiła wiernych na całym świecie. Dziennikarze dodali, iż pobyt Głowy Kościoła w lecznicy nie trwał zbyt długo. Duchowny miał przybyć do placówki na wyspie Tiberina w centrum Rzymu około godziny 12.00. Po kilkudziesięciu minutach wrócił do Watykanu. 

Biuro prasowe biskupa Rzymu oficjalnie potwierdziło doniesienia mediów. Komunikat pojawił się tuż przed 13:00. „Papież przeszedł badania w szpitalu i wrócił już do Watykanu” – przyznał rzecznik Stolicy Apostolskiej.

Zanim papież Franciszek trafił do szpitala, uczestniczył w środowej audiencji generalnej. Jednak w jej trakcie nie odczytał osobiście katechezy. 87-latka zastąpił jego pomocnik. Powodem były poważne problemy Głowy Kościoła z głosem. Poza tym, duchowny wyznał zgromadzonym wiernym, iż nadal nie czuje się dobrze.

Niestety, to kolejne kłopoty zdrowotne biskupa Rzymu. Wcześniej tj. w połowie lutego Ojciec Święty tymczasowo zawiesił wszystkie swoje obowiązki. Odwołano wówczas audiencję generalną oraz spotkania zaplanowane na sobotę i poniedziałek. Biuro Stolicy Apostolskiej podało wtedy, iż papież Franciszek zmaga się z „łagodną grypą”.

Z kolei w minioną niedzielę, podczas modlitwy Anioł Pański, Głowa Kościoła wyjawiła zgromadzonym na Placu Świętego Piotra, iż zmaga się z przeziębieniem. „Nadal jestem trochę przeziębiony” – powiedział duchowny.

Jedna z agencji prasowych przypomniała, że w grudniu ubiegłego roku Argentyńczyk odwołał swój wyjazd na szczyt klimatyczny COP28 w Dubaju. Przyczyną były powikłania po grypie i zapaleniu płuc. Z kolei miesiąc później nie był w stanie dokończyć przemówienia z powodu zapalenia oskrzeli.

Niektórzy uważają, że wpływ na niedyspozycje zdrowotne papieża Franciszka ma nie tylko jego zaawansowany wiek. Otóż w Argentynie, skąd pochodzi 87-latek, przeszedł w młodości operację usunięcia części płuca.

Ojcu Świętemu życzymy dużo zdrowia i sił do pełnienia posługi na tronie Piotrowym. Niech Bóg Mu błogosławi.

źródło: Polsat News

Zobacz również: