Tadeusz Rydzyk
foto: YouTube

Najbardziej znany duchowny w Polsce ma powody do zadowolenia. Najwyraźniej Tadeusz Rydzyk nie zraża się brakiem dotacji z budżetu państwa. Redemptorysta właśnie ubił kolejny, dobry interes. Poznajcie szczegóły.

Tadeusz Rydzyk jest bardzo przedsiębiorczym kapłanem

Ostatnimi czasy Ojca Dyrektora spotkało wiele nieprzyjemności. Po zmianie władzy w Polsce dzieła redemptorysty straciły dotacje z budżetu państwa. Minister sprawiedliwości Adam Bodnar cofnął decyzję o przyznaniu Tadeuszowi Rydzykowi pieniędzy w ramach tzw. Funduszu Sprawiedliwości. Z kolei szef resortu kultury i dziedzictwa narodowego, Bartłomiej Sienkiewicz odmówił przyznania wsparcia na budowę siedziby i wystawę stałą Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II w Toruniu.

Najnowsze wieści z pewnością zaskoczą opinię publiczną. Otóż podane przez dziennikarzy informacje świadczą o tym, iż szef Radia Maryja nie przejął się zbytnio pozbawieniem rządowych dotacji. Ksiądz właśnie ubił interes z władzami Torunia. Dokładnie rzecz biorąc, Tadeusz Rydzyk uzyskał niedawno zabytkową willę i kawałek ziemi od miasta.

Toruńscy włodarze potwierdzili, że Fundacja Lux Veritatis otrzymała od miasta zabytkową willę i kawałek ziemi. Co ciekawe, jeszcze kilka lat temu w budynku tym żyli mieszkańcy Torunia.

Warto wspomnieć, iż Tadeusz Rydzyk od razu podjął decyzję o remoncie willi przy ul. Drodze Starotoruńskiej. Dodajmy, że budynek ten sąsiaduje z terenem należącym Ojca Dyrektora.

Toruński magistrat skomentował kwestię uzyskania przez redemptorystę budynku i terenów należący do tej pory do miasta. Urzędnicy zapewnili, że Toruń zyskał na przeprowadzonej transakcji. Za przekazaną szefowi Radia Maryja nieruchomość miasto otrzymało od Tadeusza Rydzyka trzy inne działki.

„Gmina dokonała zamiany trzech działek (nr 123/2, 124/5 i 124/6 z obr. 22) na 5 lokali mieszkalnych redemptorystów przy ul. Ogrodowej 19 w Toruniu. Numeracja działek zdezaktualizowała się z uwagi na wtórne podziały” – poinformowała rzeczniczka prasowa prezydenta Torunia Malwina Jeżewska.

Przedstawicielka prezydenta Michała Zaleskiego podkreśliła, że Toruń na interesie z redemptorystą zarobił. Kobieta przytoczyła dane, z których wynika, że Toruń przekazał nieruchomość o wartości 892 tys. zł. w zamian za działki warte 934 tys. zł.

Tymczasem dziennikarze jednej z gazet przypomnieli, iż Ojciec Dyrektor robił już kiedyś interesy z włodarzami Torunia. W 2016 r. miasto wyremontowało drogę w pobliżu inwestycji prowadzonej przez znanego duchownego.

„Na odnowienie szosy (która nie była wcale w złym stanie) torunianie zapłacili 1 719 974,22 zł. Miasto twierdziło wtedy, że 'inwestycja nie ma nic wspólnego z o. Rydzykiem’ „ – zauważyli dziennikarze.

źródło: Goniec

Zobacz również: