Kult

Fani popularnego zespołu „Kult” nie kryją szoku. Policja zatrzymała muzyka grupy Piotra M. Gitarzysta razem z dwoma innymi podejrzanymi usłyszał zarzuty. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia. Wyjaśniamy, o co został oskarżony artysta.

„Kult” nie skomentował szokującej informacji

Zaskakujące wieści obiegły dziś media. Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali trzy osoby, które są podejrzane o wyłudzanie od firm ubezpieczeniowych odszkodowań za sfingowane zgony w wypadkach samochodowych na terenie Stanów Zjednoczonych. Zdaniem dziennikarzy, wśród aresztowanych znalazł się m.in. gitarzysta zespołu rockowego „Kult”, Piotr M.

„Podejrzani posługiwali się w tym celu podrobionymi, amerykańskimi pieczątkami, dokumentami, wyłudzonymi aktami zgonu oraz rachunkami bankowymi założonymi na członków rodziny (…). Policjanci, we współpracy z bankiem, zapobiegli wypłacie kolejnych pieniędzy” – wyjaśnił podinsp. Robert Szumiata ze śródmiejskiej komendy policji.

Do przestępstw miało dochodzić od co najmniej od 2021 roku. Właśnie wtedy w rzekomym wypadku drogowym na terenie USA „śmierć poniosła” pierwsza z osób. „Podejrzani, na podstawie podrobionych dokumentów, wyłudzili akt zgonu, który to z kolei przedstawili w dwóch firmach ubezpieczeniowych, a te na jego podstawie wypłaciły łącznie ponad milion złotych odszkodowania z tytułu zawartych polis na życie” – ujawnił mundurowy.

Stróż prawa zdradził, iż rachunki bankowe były zakładane na najbliższych członków rodziny. „W ten sposób wyłudzono ponad milion złotych i próbowano wypłacić kolejne 800 tys. złotych, jednak tym razem zapobiegli temu pracownicy jednego z banków i policjanci ze śródmiejskiego Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego” – przekazał podinsp. Szumiata.

Policjant wyjawił też, w jaki sposób doszło do zatrzymania podejrzanych, wśród których rzekomo jest muzyk „Kultu”. 37-latka aresztowano na lotnisku, kiedy przyleciał ze Skandynawii odebrać pieniądze z odszkodowania. „Pozostałe dwie osoby: 58-latka i jej o 5 lat starszy partner zostali zatrzymani tego samego dnia” – uzupełnił mundurowy.

Media doniosły, że funkcjonariusze z wydziału kryminalnego w mieszkaniach podejrzanych, w tym Piotra M. z „Kultu”, znaleźli i zabezpieczyli m.in. unieważniony dowód osobisty, amerykański paszport zatrzymanej 58-latki, urzędowe, amerykańskie pieczątki, telefony komórkowe, karty płatnicze, pełnomocnictwa do rachunków bankowych oraz unieważniony dowód osobisty jednego z aresztowanych mężczyzn.

Do sprawy odniosła się Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście-Północ. „Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów. Po doprowadzeniu do prokuratury zatrzymani Alex K., Marta H-Z. oraz Piotr M. usłyszeli zarzuty popełniania, wspólnie i w porozumieniu, oszustwa w mieniu znacznej wartości, usiłowania oszustwa, podrabiania dokumentów i posługiwania się nimi jako autentycznymi” – oświadczył rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna.

Prokurator zaznaczył, że cała trójka została już przesłuchana. Alex K. oraz Marta H-Z. zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. „Sąd podkreślił, że materiał dowodowy zgromadzony przez prokuraturę wskazuje na duże prawdopodobieństwo popełnienia zarzuconych im czynów” – powiedział Banna.

Z kolei gitarzysta „Kultu” będzie się znajdował pod dozorem policji. Jednocześnie Piotr M. został zobowiązany do regularnego stawiennictwa w wyznaczonej jednostce. Poza tym, otrzymał zakaz opuszczania Polski.

Kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności za popełnienie przestępstw, o które są podejrzani zatrzymani.

Zespół „Kult” jak na razie milczy na temat afery z udziałem swojego członka.  

źródło: Super Express

Zobacz również: