Joe Biden USA
foto: YouTube

Niespodziewana informacja ujrzała światło dzienne. Prezydent USA trafił do szpitala. Oświadczenie w sprawie hospitalizacji Joe Bidena wydał Biały Dom. Oto, z jakiego powodu amerykański przywódca zjawił się w lecznicy.

USA ma zbyt sędziwego prezydenta?

Ta wiadomość zelektryzowała obywateli Stanów Zjednoczonych. 81-letni prezydent USA został przetransportowany do placówki medycznej na pokładzie śmigłowca Marine One. Dokładnie rzecz biorąc polityk znalazł się w Narodowym Wojskowym Centrum Medycznym im. Waltera Reeda w Bethesda w stanie Maryland.

Informację potwierdził Biały Dom. Przedstawiciele przywódcy USA przekazali, iż Joe Biden ma przejść w szpitalu serię rutynowych badań. Zatem można przypuszczać, że ze zdrowiem 81-latka nie dzieje się nic niepokojącego. Warto zwrócić uwagę, iż wyniki badań głowy państwa mają zostać podane do wiadomości publicznej jeszcze tego samego dnia.

W związku z zaistniałą sytuacją w USA powróciła dyskusja na temat wieku prezydenta. Tym bardziej, że obecny przywódca zamierza kandydować w listopadowych wyborach na najważniejszy urząd w państwie.

Większość Amerykanów uważa, że Joe Biden jest zbyt stary, aby należycie pełnić tak ważną funkcję w kraju. Stacja ABC News przeprowadziła sondaż, w którym taką właśnie opinię zaprezentowało aż 86% ankietowanych.

Dodajmy, że główny rywal 81-letniego demokraty tj. Donald Trump jest od niego młodszy zaledwie o 4 lata. Co ciekawe, aż 59% uczestników sondażu ABC News stwierdziło, że obaj politycy są zbyt sędziwi, aby pełnić funkcję głowy państwa.

Przypomnijmy, iż aktualny przywódca USA skończył w listopadzie 2023 roku 81 lat. Z tego powodu Joe Biden stał się najstarszym prezydentem w historii Stanów Zjednoczonych. Co ciekawe, gdyby w listopadzie uzyskał reelekcję, swoją drugą kadencję zakończyłby w wieku 86 lat.

Na koniec warto wspomnieć, iż także w ubiegłym roku najważniejszy polityk w kraju został dokładnie przebadany przez medyków. Wówczas lekarz prezydenta USA przekazał, że Joe Biden jest w „dobrym zdrowiu”.

Niemniej temat stanu zdrowia głowy państwa nie cichnie. Nie ustają też głosy sprzeciwu wobec planów ponownego udziału 81-latka w listopadowych wyborach prezydenckich.

Co sądzicie na ten temat? Rzeczywiście Joe Biden powinien już dać sobie spokój i nie ubiegać się drugi raz o stanowisko przywódcy USA? Czekamy na Wasze opinie.

źródło: Goniec

Zobacz również: